Maco Racing Team

Yamaha Dunlop Maco Team na Pannoniaringu

UEM Alpe Adria Championship 02.-03.05 2012 – Slovenský Yamaha Dunlop Maco Team absolvoval počas uplynulého víkendu tretie podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship. Po tom, ako Gregory Junod havaroval v kvalifikácii v Brne, chceli jazdec aj tím dokázať, že sú zasa vo forme a konkurencia s nimi musí rátať.

Premenlivé počasie trochu brzdilo dosiahnutie cieľov, ale Greg sa aj tak po páde dokázal čoraz viac dostávať do tempa a v kvalifikácii si vyjazdil piaty najrýchlejší čas a tým pádom štartovaciu pozíciu z druhého radu. V samotných pretekoch potom dobre odštartoval, no neskôr trochu stratil. Dokázal sa však vzchopiť a vrátil sa do boja o pódium. Snažil sa vrátiť do boja o špičku, ale pribrzdil ho boj o tretie miesto, ktoré nakoniec aj vybojoval. Pódium potešilo celý tím, Gregovi sa po ťažkom páde opäť vrátila sebadôvera, čo je dôležité aj pred nadchádzajúcim víkendom, kedy nás čaká druhé podujatie Majstrovstiev sveta Endurance. Celé preteky dopadli úspešne pre značku Yamaha aj vďaka víťazstvu českého jazdca Radomila Rousa.

V triede Superbike štartoval na našom tímovom motocykli, takisto ako v Brne a na Slovakia Ringu, Slovák Miroslav Sloboda, pre ktorého bolo prioritou umiestnenie do seriálu Majstrovstiev Slovenska, kde si vďaka štvrtému miestu upevnil svoju pozíciu, keď je momentálne v priebežnom hodnotení tretí.

V kategórii Superstock 600 sa aj tentoraz s podporou nášho tímu predstavil Jakub Jantulík, ktorý v úvodných dvoch podujatiach zaznamenal pre neho v novej triede výrazný progres. Hoci mu uplynulý víkend nevyšiel celkom podľa predstáv, pričom hlavne v kvalifikácii stratil dôležité pozície na štarte, dokázal v pretekoch ešte zrýchliť a v cieli bol na dvanástom mieste, pričom má určite na viac, čo by mal dokázať v nasledujúcom podujatí.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom