Maco Racing Team

Oschersleben Online

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V nemeckom Oscherslebene prebieha tretie kolo svetového šampionátu Endurance. Osemhodinového podujatia sa zúčastňuje aj slovenský tím Maco Racing.

Live Timing môžete sledovať tu…

SOBOTA:

20:40 – Cieľ pretekov. Víťazom sa stal favorizovaný SERT, na druhom až štvrtom mieste sa zoradili tímy BMW France, YART a Bolliger. Prvú päťku uzatvára po problémoch v úvode tím GMT 94. Slovenský tím skončil na 17. mieste celkovo a na ôsmom v triede EWC.
„V úvode pretekov spadol Greg Junod, predtým na tom istom mieste spadli jazdci dvoch tímov, jeden bol z tímu GMT 94,“ vysvetľuje majiteľ slovenského tímu Martin Kuzma patálie z úvodu pretekov, kedy pri oprave následkov pádu stratili desať kôl. „Nakoniec to ale pre nás dopadlo dobre, získali sme dôležité body za ôsme miesto, čo je pre nás dôležité, keďže nám tento rok ide o celkový výsledok v šampionáte. Ďakujem všetkým za výborné výkony počas celého víkendu.“

20:10 – 30 minút do cieľa nemeckej osemhodinovky, situácia sa nemení a tímy už pravdepodobne nebudú riskovať, tím Maco Racing je na 17. pozícii celkovo a ôsmy v triede EWC, čo by znamenalo, že po pretekoch bude v priebežnom hodnotení svetového šampionátu na desiatom mieste. Rovnako na čele sa nič nemení, SERT si ide s náskokom dvoch kôl po víťazstvo. O druhom mieste sa rozhodne medzi tímami BMW France, Bolliger a YART.

19: 30 – Už len dve kolá náskok v boji o siedme miesto v triede EWC má tím Flembbo Leader na slovenský tím, ale do konca pretekov zostáva už len 80 minút. Podarí sa Macom zopakovať umiestnenie z Bol d´Or, kde skončili v triede EWC na siedmom mieste?

19:10 – Hodina a pol do konca, Maco Racing Team je osemnásty celkovo a po problémoch tímu R2CL postúpil na ôsme miesto v kategórii EWC! Na čele je SERT s kolovým náskokom na YART.

18:10 – Výborné stabilné časy priviedli Kuzmov tím už na 20. miesto celkovo a deviate v triede EWC. Škoda straty z úvodu, ôsmy tím v poradí EWC, Flembbo Leader má na Macov tím šesť kôl k dobru.

17:00 – Sme dvadsať minút za polovicou, slovenský tím je na 24. pozicii, v triede EWC desiaty.

15:25 – 27. miesto celkovo a jedenáste v triede EWC. To je priebežné umiestnenie nášho tímu po necelých troch hodinách pretekov.

13:10 – Tím Maco Racing v súčasnosti jazdí časy na úrovni prvej desiatky, momentálne postúpil o štyri miesta na 32. pozíciu. Nebol jediným tímom, ktorý mal v úvode problémy. Z favorizovaných tímov je v poradí presne pred ním na 31. mieste aj tím GMT 94.

13:05 – Slováci, pravdepodobne po oprave motorky, pokračujú v pretekoch so stratou 9-10 kôl na čelo klasifikácie.

13:00 – Maco Racing Team je v boxe, príčinu zatiaľ nepoznáme. Na čele Suzuki obhajcov titulu MS.

12:40 h – Štart pretekov

Výsledky Warm Up tréningu

————————————————————————

PIATOK:

Slovenský tím Maco Racing odštartuje do zajtrajších osemhodinových pretekov z 15. pozície celkovo a ôsmej v kategórii EWC.

Výsledky kvalifikácie

————————————————————————

ŠTVRTOK:

Výsledky voľného tréningu

Výsledky1. kvalifikácie

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom