Maco Racing Team

Maco Racing Team v Katare

Pre poruchu motocykla sme museli už v úvode odstúpiť z posledného podujatia MS Endurance v Katare.
Sobota – preteky:
Live timing

Pozdravujeme a ešte raz ďakujeme všetkým partnerom za dôveru v nás. Ďakujem BK group za podporu rovnako aj Dunlop, PP tuning, a všetkým, ktorí nám verili a dúfam, že ich očakávania naplníme v nasledujúcej sezóne. Dnes mám niekoľko stretnutí k roku 2011 a zajtra rovnako. Kalendár bude obohatený o nové podujatia: 21.8.2011 Doningtom Park Anglicko a takisto preteky v Bahrajne. Musím sa usilovať, aby sme opäť mohli hájiť naše farby v tomto šampionáte ako jediný slovenský tím.
Denisa Grešková, manažérka tímu

Prvá hodina: Pre olej na trati boli preteky odštartované na dvakrát, Dani mal dobrý štart, no krátko na to sme skončili v boxe, Dani mal poruchu na motorke, hadica z radiátora sa pre vysokú teplotu oprela o výfuk a vyvrela voda z radiátora. Dani pokračoval po oprave ďalej, samozrejme to malo za následok, že sme sa prepadli na koniec štartového pola, čo nám bolo veľmi ľúto, následne išiel Jason na trať. Po príchode do boxu, po debate s pilotmi a so stratou 20 kôl na prvého sme odstúpili z tohto podujatia. Strata na ostatne tímy je príliš veľká a preto som podpísala dokument o odstúpení z pretekov. Je to najťažšie rozhodnutie tohto víkendu, verte mi! V tejto chvíli sa začínajú prehrievať motory aj ďalším tímom, pádov je čoraz viac, je aj predpoklad, že motorka ímu X-One nechala olej na trati, nakoľko im na cieľovke odišiel motor, priamo pred ocami všetkých. Ďakujem všetkým, ktorí nás sledovali, úprimne by som radšej písala pozitívnejšie informácie, ale aj toto patri k racingu. Ďakujem celému tímu za ich výkony a smutne odchádzam na hotel.
Pred štartom: Všetko je ok, wam up v pohode, mali sme šance na posledné úpravy. Je opäť teplý až horúci deň, teplota na trati nad 40 stupňov. Na štart ide Dani, o chvíľu začína cela štartová procedúra, mame teda posledne minutý na malý meeting. Verím, že budeme mat šťastie a úspešne zvládneme dnešné pretek, ktoré končia o 9. hodine miestneho času. Predpokladáme, že na našu 24-litrovú nádrž budeme robiť stabilne rovnaký počet kôl a naši dvaja piloti budú fit až do konca pretekov!

Piatok:
Superpole

Pekný podvečer domov, sme po superpole a ideme na štart z 19. miesta, tú čiernu mačku sme asi nezrazili… mali sme technickú poruchu na motocykli počas superpole, ktorú sa nedalo za tak krátky čas odstrániť a výmena moto nebola možná a z toho dôvodu Jason nemohol urobiť lepší čas. Je nám to veľmi ľúto, pretože sme nastupovali ako 10. motorka do prvej skupiny superpole. Mame teda za sebou slnečný deň, pred nami je niekoľko obchodných rokovaní ohľadom budúceho roku, pred sebou mam ťažký večer. Každopádne ďakujem za podporu aj z domu, verím, že zajtra nesklameme a budeme sa spoločne tešiť z pekného výsledku. Nášmu mechanikovi Tomášovi prajem skoré uzdravenie, je predpoklad, že klimatizácia sa podpísala na jeho zdravotnom stave a v teplote ostal na hoteli. Verím, že na zajtrajšie preteky bude fit.
Výsledky Superpole a postavenie na štarte

2. kvalifikácia

Sme po 2. kvalifikácii, myslím, že sme sa evidentne zlepšili vzhľadom na správne včerajšie úpravy, momentálne Maco kontroluje hladinu oleja v tlmičoch, aby sme mali obe motorky pripravene a rovnako nastavene pred superpole. Ide ho Jason, je opäť v dobrej forme, Dani ma lepšie časy, je teda zrejmé, že piloti si povedali rozumne argumenty na to, aby sa mechanici mohli zariadiť podľa ich vyjadrení. Tak práca pilotov ako i všetkých mechanikov vrátane nasej časomeračky je stopercentná a ďakujem im za úsilie. Sme v krásnom, slnečnom dni, pred PIT walk a následne ide superpole.

Výsledky 2. kvalifikácie

Štvrtok: 1. kvalifikácia

Máme za sebou slnečný deň a prvú kvalifikáciu, po ktorej nám patrí trináste miesto, všetko je ok, stále ešte nastavujeme podvozok pre Daniho, zatiaľ hľadáme kompromis, aby to sedelo obom. Chlapci práve idú nočný tréning. Pneumatiky máme celkovo doriešené a vieme na čom pôjdeme do pretekov. Na zajtra sú aj pripravene kvalifikačné pneumatiky pre oboch, ak budú v dobrej kondícii, rozjazdení, aby ich využili naplno. Žiadne stresové situácie nezažívame, sme teda pripravení na zajtrajšiu kvalifikáciu.

Výsledky:
Pridmore
Ribalta
Celkovo

Streda: Máme za sebou prvé trénovanie, motocykel je ok, robíme len malé úpravy, rozeta, drobnénastavenia a pneu a následné porada aké pneu budeme používať. Mame v boxe opäť podporu z Dunlop Motorsport, čo je úžasné a sme za to vďační! Dani aj Jason sú v pohode, plne si uvedomujú, že nie je možný pád ani žiadna kolízia na trati. Mnohým tímom nedošli motorky, keďže si zvolili nevhodného partnera na špedíciu, tak na základe ich žiadosti majú tréning aj večer, nakoľko až teraz im ich vezú po colnej deklarácii…. Takže máme možnosť trénovať na trati aj večer, ale my chceme našich chlapcov šetriť, tak na trať nepotrebujeme isť. Všetko je inak ok, máme výborné pocity. Zajtra ráno o 9:00 mám meeting a potom 10,30 začnú tréningy. Mimochodom dnes je tu už slnečný a krásny horúci deň.

Utorok: Sme na mieste, momentálne tu prší a vraj takto tu už rok nepršalo. Hrozné počasie… Motorky prišli trochu v poškodenej prepravnej bedni, mám opäť čo riešiť s našou prepravnou spoločnosťou… Večer prídu mechanici Henrik a Steve a aj Dani už letí a neskôr prídu Jason a Jeremy. Zajtra nás čakajú administratívna a technická prebierka a ak bude lepšie počasie, tak aj dva tréningy, prvý 10-12 h a druhý 14-16 h. Inak sme pripravení, už aj v mojom office počujem zvuk motorky 🙂 Verím, že všetko skončí tak, ako si to v našom tíme všetci prajeme. Pozdravujem domov. Denisa

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom