Maco Racing Team

Greg Junod o Pannonii

Na svojich internetových stránkach www.greg-racing.ch sa náš švajčiarsky pretekár vracia k podujatiu na Pannoniaringu, ktoré absolvoval s naším tímom. Jeho tlačovú správu zverejňujeme aj my.

Vzhľadom k vynikajúcim výkonom Junoda v Albacete, tím Maco Moto Racing pozval Grega súťažiť v pretekoch šampionátu Alpe Adria na Pannoniaringu. Hlavným cieľom bolo víkendu bol ale  vývoj motocykla pre World Endurance a takisto test pneumatík, aj keď Gregovou túžbou bolo takisto zvíťaziť. Počas kvalifikácie Greg urobil chybu, mal ľahký pád, keď musel opustiť trať pri predbiehaní pomalšieho jazdca. Aj napriek tomu skončil na druhom mieste za Fabriziom Pellizzonom a za sebou zanechal jazdcov ako Marko Jermann, Michal Filla alebo Roland Resch.
Do nedeľného dňa Greg vykročil pravou nohou, zajazdil najlepší čas vo warm upe, s náskokom šesť desatín sekundy pred druhým jazdcom, čo bolo pred pretekmi povzbudzujúce.

Greg mal však katastrofálny štart a prvé kolo dokončil okolo 8. mieste. Nasledoval úspešný postup vpred a v 5. kole sa dostal na tretie miesto za vedúcu dvojicu. Žiaľ, v šiestom kole bol pre prehrievanie motora nútený odstúpiť. Predtým však dokázal zajazdiť najrýchlejšie kolo pretekov.

Greg Junod:

„Boli to moje prvé šprintérske preteky s Yamahou a bol som na štarte trochu zmätený zo spojky. Potom som predbehol viac pretekárov a mohol som bojovať o víťazstvo, pre poruchu som však musel odstúpiť. Je to škoda, pretože som bol úplne v pohode a myslím, že som mohol jazdiť na čele sám. Aj napriek tomu pre nás víkend dopadol dobre, pretože sme mohli testovať nové pneumatiky Dunlop a pracovať na vývoji motora pre preteky MS na Doningtone a to bolo pre nás aj hlavným cieľom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom