Maco Racing Team

BK Maco Racing Team odcestoval do Albacete

Slovenský tím BK Maco Racing odcestoval do španielskeho Albacete, kde ho čaká druhé podujatie Majstrovstiev sveta Endurance. Ešte predtým však reprezentoval spoločnosť Dunlop Motorsport na podujatí alpsko-jadranského šampionátu v Brne.

Časť tímu cestovala do Španielska s tímovým kamiónom už v sobotu, no druhá časť reprezentovala spoločnosť Dunlop Motorsport do nedele na podujatí šampionátu UEM Alpe Adria na automotodrome v Brne. Práve zostávajúci členovia tímu odchádzali do Španielska hneď v nedeľu večer. K nim sa pridala aj manažérka tímu Denisa Grešková, ktorá nám porozprávala nielen o účasti v Brne, ale aj o novinkách pred Albacete.

„V Brne a v rámci celého šampionátu Alpe Adria má náš tím za úlohu dôležitú funkciu, a to zastrešovať pre spoločnosť Dunlop účasť v tomto seriáli,“ vraví Denisa Grešková. „Servisné stredisko a vôbec celé zázemie, ktoré Martin Kuzma a Tomáš Krocsány dokázali pripraviť na špičkovej úrovni len za šesť týždňov, sa stretlo s veľkým ohlasom aj priamo v spoločnosti Dunlop, kde obdivujú aj zapálenie našich technikov v ich novej a doteraz nepoznanej funkcii. Vstup spoločnosti Dunlop do alpsko-jadranského šampionátu cez naše zastúpenie by mohlo takisto pomôcť prestíži v súčasnosti stagnujúcemu seriálu a práve to by sme chceli dosiahnuť. Verím, že kvalita servisu a kvalita a dostupnosť produktov firmy Dunlop osloví účastníkov seriálu a tí ocenia, že po toľkých rokoch čo sa tu pohybujú, prišla profesionalita na najvyššej úrovni. Pretekári si to totiž zaslúžia. To všetko má samozrejme korene v účasti nášho tímu BK Maco Racing na Majstrovstvách sveta Endurance, kde sme roky pod dohľadom spoločnosti Dunlop dokazovali, že to stojí za to, že dokážeme ísť naplno za našimi cieľmi a preto sa majitelia tohto pneumatikárskeho gigantu rozhodli zveriť nám reprezentáciu ich značky ako výhradnému distribútorovi v tejto časti Európy.“

Poďme však k nadchádzajúcemu podujatiu vytrvalostných MS, k osemhodinovke, ktorá sa odohrá už v sobotu v Albacete. Martin Kuzma mal po smolnom Le Mans ťažkú úlohu, poskladať nový motocykel a opäť získať istotu, že preteky v Albacete budú mať šťastný koniec, oveľa veselší ako v Le Mans…

„Veríme, že sme čiernu mačku už zrazili… Naozaj. Tej smoly a nešťastia už bolo dosť. Jason a Victor sú v poriadku, Dani sa zotavuje zo zlomeniny… Každopádne máme pred sebou ťažké preteky, ale strach nemáme,“ vyjadruje odhodlanie celého tímu jeho manažérka. „Motocykle sú opäť v stopercentnej kondícii, jazdci nám do telefónu z ich strany potvrdili to isté. Tak čo dodať, len držať palce a šťastenu mať pri sebe. Za seba chcem popriať veľa športového šťastia celému tímu, ale najmä zdravie tým, ktorí v týchto dňoch oslavujú svoje narodeniny. Naša časomeračka a krásna tvár tímu v jednom, Irenka a samozrejme môj dlhoročný kamarát a zároveň výborný mechanik a priateľ tímu Braňo Rýzek, ktorý spolu s nami v Albacete oslávi svoju štyridsiatku.“


Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom