Maco Racing Team

Z Le Mans do Albacete

V Španielsku sa tím predstaví dokonca s dvomi posádkami. S číslom 14 bude štartovať dvojica Mikšovský-Hinterreiter na novom motocykli Yamaha, s číslom 114 na vlaňajšom motocykli pôjdu Rowley, Verboven a majiteľ tímu Kuzma.

Vrátime sa však ešte k predchádzajúcej 24-hodinovke. Náš tím štartoval do pretekov z 54. miesta a hneď na začiatku pretekov zažíval doslova horúce časy. Motor novej Yamahy sa prehrieval až na 125 stupňov. Problém s prehrievaním mali vsetky tímy, ktoré štartovali s novými Yamahami. Mechanici chladili motor všetkými možnými dostupnými prostriedkami, no nebolo možné využiť celý potenciál motorky a tak sa náš tím pohyboval až okolo 45. miesta.

Pretekári mohli zrýchliť až v noci, kedy bolo predsa len chladnejšie a to motoru očividne prospelo. Tím sa posunul už na 29. miesto. Pred obedom začala teplota opäť stúpať, no aj tak sa naši posunuli na konečné 25. miesto v cieli.

Martin Kuzma:

„Sme radi, že sme tieto náročné preteky dokončili, no s výsledkom spokojný byť rozhodne nemôžem. Naším cieľom bolo umiestnenie v prvej pätnástke celkovo, v kategórii Superproduction potom na čelných miestach. Pozitívom je, že sme o novom motocykli mohli nazbierať toľko veľa údajov, ktoré sa inde ako v 24-hodinových pretekoch získať nedajú. Musím vyzdvihnúť vykon Tomáša Mikšovského, ktorý jazdil vynikajúco a poslednú hodinu a pol odtiahol na motocykli sám s cieľom čo najviac posunúť náš tím dopredu Tomáš je vynikajúci jazdec a do nasledujúcich pretekov v Albacete preňho budem hľadať rýchleho kolegu, ktorého si on jednoznačne zaslúži. Veľkým zážitkom bolo pre mňa sledovať aj výkon Jakuba Smrža, ktorý išiel skutočne vynikajúco.“

Ako sme už spomenuli, Kuzma rýchleho pretekára našiel. Thomas Hinterreiter patrí k najskúsenejším pretekárom, je celkovým víťazom seriálu BMW Cup, ktorý sa jazdí popri majstrovstvách sveta MotoGP. S tímom Maco Racing štartoval už vlani v Oscherslebene, kde v úvode pretekov jazdil na celkovom piatom mieste. Umiestneniu v prvej desiatke vtedy zabránila technická porucha.

Zaujímavosťou je, že Tomáš Mikšovský stihol počas voľného víkendu medzi obomi podujatiami absolvovať preteky MS Superšportov v Assene.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom