Maco Racing Team

Yamaha Maco Racing Team tretí v Oscherslebene! – tlačová správa tímu

Fantastický výsledok dosiahol na treťom podujatí majstrovstiev sveta Endurance slovenský tím Yamaha Maco Racing, keď na osemhodinových pretekoch v nemeckom Oscherslebene vybojoval skvelé tretie miesto!

Po výborných výsledkoch z predchádzajúcich podujatí sezóny, keď na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or skončil štvrtý a v Le Mans ôsmy, bolo cieľom tímu udržať svoju pozíciu v rámci priebežného hodnotenia šampionátu, kde mu patrila šiesta priečka.

Trojica pretekárov v zložení Marko Jerman, Greg Junod a Anthony Dos Santos vybojovala 14. miesto na štartovom rošte, pričom aj tentoraz bola v tíme taktikou pre tréningy a kvalifikácie predovšetkým príprava motocykla pre preteky a žiadne naháňanie sa za časmi na jedno kolo.

Vynikajúcim spôsobom do pretekov odštartoval Jerman, ktorý do prvej zákruty vchádzal už na šiestej priečke a vzápätí nasledovala osem hodín trvajúca dráma, kedy slovenský tím prepracoval až na tretie miesto, o ktoré však musel bojovať so štvoricou ďalších súperov. V závere bol najväčším súperom tímu švajčiarsky tím Bolliger, ktorý však musel niekoľko minút pred cieľom dotankovať palivo a slovenský tím tak vďaka vydarenej taktike úspory paliva a nižšieho počtu zastávok zaslúžene vybojoval tretie miesto, zároveň opäť ako najúspešnejší súkromný tím! Pomohol tak k dokonalému triumfu značke Yamaha, ktorej motocykle obsadili všetky tri miesta na pódiu.

Vďaka tomuto výsledku zostáva tím Yamaha Maco Racing na skvelom šiestom mieste priebežného hodnotenia ako najúspešnejší súkromný tím. Dosiahnutý úspech je navyše skvelou pozvánkou pre slovenských motoristických priaznivcov na ďalšie podujatie svetového šampionátu, ktoré sa 24. júna po prvý raz uskutočnia na Slovakia Ringu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Sme šťastní! Od začiatku to bol pre nás vydarený víkend, vyšli nám aj kvalifikácie, kde sme sa opäť nikam nehnali a s istotou si vyjazdili 14. miesto na rošte. Samotné preteky boli veľmi náročné a napínavé, nemohli sme si dovoliť ani minimálnu chybu a v závere už sme do toho šli vabank. Zarátali sme si, že budeme musieť ušetriť palivo, aby sme už nemuseli na dotankovanie, ale bolo to tesné, mohlo to dopadnúť hocijako, veď v nádrži zostalo minimum benzínu… Pretekári na trati, aj celý tím pri rýchlych výmenách a príprave motocykla, odviedli vynikajúcu, stopercentne sústredenú prácu bez jedinej chybičky a výsledok je pre nás jedinečný. Každému jednému patrí moja veľká vďaka, rovnako ako aj našim partnerom a fanúšikom, ktorým sme tak navyše dali tú najlepšiu pozvánku na ďalšie preteky šampionátu, ktoré sa uskutočnia u nás na Slovensku.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom