Maco Racing Team

Yamaha Maco Racing Team sa zúčastní pretekov Macau GP

Hoci je slovenský tím Yamaha Maco Racing známy predovšetkým z majstrovstiev sveta Endurance, v novembri naňho čaká premiéra na 61. ročníku prestížnych road racingových pretekoch Macau Grand Prix, ktoré sa uskutočnia 13. – 16. novembra..

Po dohode s tímom CF Racing 32 vstupuje slovenský tím do tohto spoločného projektu s tým, že bude mať na starosti kompletné technické zabezpečenie, navyše s výhodou priamej podpory pneumatikárskej spoločnosti Dunlop, s ktorou spolupracuje aj vo svetovom šampionáte Endurance.

S tradičným tímovým číslom 14 sa predstaví Portugalčan André Pires, ktorý na konci augusta oslávil 25. narodeniny. Ten vlani v Macau zajazdil svoj najrýchlejší čas v hodnote 2:32,061 a ako najlepší nováčik sa v cieli pretekov umiestnil na 13. priečke, čím dokázal svoj veľký talent. Pri jeho jazdeckých kvalitách je reálne, že by mohol preteky dokončiť v prvej desiatke hodnotenia.

Druhým pretekárom jazdiacom na Yamahe slovenského tímu bude 26-ročný Juhoafričan Allann-Jon Venter, ktorý sa v Macau predstaví so štartovým číslom 62. Aj on vlani v Macau debutoval a v pretekoch skončil  na 18. mieste, pričom jeho najlepší čas mal hodnotu 2:35,126. Aj v jeho prípade sa tento rok dá rátať so zlepšením, prvá pätnástka je reálna, určite však môže prekvapiť ešte lepším výsledkom.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom