Maco Racing Team

Yamaha Maco Racing Team sa predstavil na domácom Slovakia Ringu – tlačová správa tímu

Po prvýkrát v histórii sa na Slovensku uskutočnili majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov, ktoré hostil okruh Slovakia Ring. Pre domáci tím Yamaha Maco Racing sa tak naskytla jedinečná príležitosť predviesť sa pred očami svojich fanúšikov. Tím Martina Kuzmu navyše do týchto pretekov nasadil aj druhý motocykel, ktorý štartoval v kategórii superstock.

Prvoradým cieľom tímu bolo udržať výborné šieste miesto priebežnom hodnotení svetového šampionátu a pokúsiť sa nadviazať na úspechy z predchádzajúcich podujatí, štvrté miesto z pretekov Bol d´Or, ôsme z Le Mans a fantastické tretie miesto z Oscherslebenu. Aj tentoraz sa na tímovej Yamahe striedala trojica pretekárov, Marko Jerman, Anthony Dos Santos a Gregory Junod. Na motocykli špecifikácie superstock jazdili slovenskí pretekári Tomáš Svitok a Radoslav Dulík, ktorých doplnil Čech David Ouředníček. V kvalifikácii obsadil prvý tím deviate miesto, druhá posádka bola dvadsiata druhá celkovo a na 8. mieste vo svojej triede.

Krátko po štarte pretekov sa Marko Jerman prebojoval na skvelé tretie miesto a v boji o pódiové umiestnenie zostal tím Yamaha Maco Racing až do polovice siedmej hodiny, kedy už jazdil dokonca na druhej priečke. Práve 90 minút pred koncom pretekov však Anthony Dos Santos spadol a následná oprava motocykla stála tím stratu šiestich kôl a prepad na desiatu priečku. V zostávajúcej hodine pretekov sa jazdci ešte posunuli na 9. miesto, ktoré znamenalo, že pred posledným podujatím šampionátu sa slovenský tím Yamaha Maco Racing prebojoval na vynikajúcu piatu priečku priebežného hodnotenia!
Superstockový tíme stratil mnoho času hneď v úvode pretekov po kolízii a následnej oprave, ale aj jeho jazdci splnili svoj cieľ, keď dokázali preteky dokončiť na 21. mieste celkovo a na desiatom medzi motocyklami špecifikácie superstock.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Mrzí nás, že sme sa nedokázali pre pád umiestniť na stupňoch víťazov, ale teší nás aj deviate miesto, keďže pred pretekmi bolo naším cieľom miesto v top 10. Počas celej sezóny bol toto jediný pád nášho jazdca v pretekoch, žiaľ, stál nás výborné umiestnenie práve pred domácim publikom, no aj tak sme sa v priebežnom hodnotení sezóny dokázali posunúť na výborné 5. miesto. Teší ma, že si svoj cieľ, dokončiť prvé preteky v tomto šampionáte, splnili aj jazdci druhého tímu a nebyť pádu v úvode, mohli pomýšľať aj na veľmi dobrý výsledok. Takto sme sa sústredili na dojazdenie a zbytočne sme to netlačili na hranu. Som rád, že sme sa mohli predviesť našim fanúšikom a ukázať im, na akej úrovni môže vo svetovom šampionáte jazdiť malý tím zo Slovenska. Ďakujem celému tímu, pretekárom, partnerom a fanúšikom za veľkú podporu, ktorú sme na Slovakia Ringu zažili, veľmi si to vážim.“

Posledné podujatie sezóny sa uskutoční 30. júla ako osemhodinové preteky v japonskej Suzuke, ktorých sa však tím Yamaha Maco Racing nezúčastní.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom