Maco Racing Team

Yamaha Maco Racing Team s traťovým rekordom v Rijeke

Slovenský motocyklový tím Yamaha Maco Racing sa cez víkend predstavil na treťom podujatí medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktoré sa uskutočnilo v chorvátskej Rijeke. Pre slovenský tím, ktorý je inak permanentným tímom v Majstrovstvách sveta Endurance, sú alpsko-jadranské podujatia ideálnou možnosťou prípravy a vývoja nového motocykla Yamaha YZF R1 práve pre svetový šampionát.

Marko Jerman, slovinský pretekár tímu Yamaha Maco Racing, ktorý vstúpil do tohtoročného šampionátu Alpe Adria v triede Superbike víťazstvom v Taliansku, sa blysol výborným výkonom aj v Rijeke, keď sa stal novým držiteľom traťového rekordu v hodnote 1:27,676. Suverénne si počínal aj v prvých pretekoch, keď druhému v cieli nadelil 7,5 sekundy. Následne bol penalizovaný dvadsiatimi trestnými sekundami za nedodržanie postupu pri predštartovej procedúre, ale aj tak bol klasifikovaný na druhom mieste. Aj v druhých pretekoch bojoval o víťazstvo a v cieli ho nakoniec porazil len vedúci jazdec šampionátu. Z Chorvátska si tak odniesol poháre za dve druhé miesta a rovnako druhé miesto mu patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Najbližšie sa slovenský tím s Markom Jermanom predstaví 3.-5. júla na podujatí Medzinárodných majstrovstiev Nemecka na maďarskom Hungaroringu, kde sa o mesiac neskôr budú konať aj preteky Alpsko-jadranského šampionátu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Sme na druhom mieste celkového poradia v kategórii Superbike a sme teda stále v hre o celkové víťazstvo v Alpe Adrii. S novou Yamahou R1 2015 sa stále zoznamujeme na rôznych tratiach a neustále postupujeme nahor, o čom svedčí aj traťový rekord v Rijeke. Chcem preto vyjadriť svoju vďaku všetkým naším partnerom a fanúšikom za ich podporu.“

ň

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom