Maco Racing Team

Yamaha Maco Racing Team po teste v Le Mans

Počas uplynulých dvoch dní sa na francúzskom okruhu Bugatti v Le Mans uskutočnilo testovanie tímov svetového motocyklového šampionátu Endurance, ktorého prvé podujatie sa uskutoční práve na tejto trati už 9. a 10. apríla. Testovania sa zúčastnil aj slovenský tím Yamaha Maco Racing.

Predovšetkým veľká nepriazeň počasia, chladno, silný vietor a prevažne mokrá dráha charakterizovali oba dni jazdenia, no tímy využili aj takéto podmienky pre čo najlepšiu prípravu na pretekársku sezónu.

 „Počas prvého dňa bola dráha buď celá mokrá, alebo len stopa trochu vyjazdená, takže sme pracovali na mokrom nastavení,“ vraví Martin Kuzma, majiteľ tímu Yamaha Maco Racing. „Jazdci sa po piatich mesiacoch dostávali do tempa, všetko prebiehalo bez problémov a my sme dúfali, že sa nám aspoň na druhý deň podarí trošku nastaviť nový motocykel 2016 aj na suché podmienky. Opak bol však pravdou, celý druhý deň sa odjazdil na vode, a tak sme celý čas pracovali len s mokrým nastavením. Celý tím pracoval na sto percent, všetko bolo ok a my už sa tešíme na začiatok sezóny, ktorý sa tu uskutoční už o dva týždne. Ďakujeme našim partnerom aj fanúšikom za podporu, na štart novej sezóny sme maximálne pripravení a motivovaní.“

test

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom