Maco Racing Team

Víťazstvo pre Yamaha Dunlop Maco Team v Poznani!

UEM Alpe Adria Championship pokračoval v posledná júlový víkend v poľskej Poznani. Tím Yamaha Dunlop Maco Team sa podujatia zúčastnil so Švajčiarom Gregory Junodom a Slovákom Miroslavom Slobodom, ktorí bojovali o body do hodnotenia kategórie Superbikov. Pre slovenský tím bolo toto podujatie nakoniec veľmi úspešné.

Tréningy a kvalifikácie sa jazdili za príjemného letného počasia. Junod si v kvalifikácii vyjazdil šiestu štartovú pozíciu, Sloboda obsadil sedemnáste miesto. V nedeľu sa však celkom pokazilo počasie a dážď prekazil práve preteky triedy Superbike, ktoré museli byť po siedmich kolách prerušené. V druhej časti pretekov, ktorá sa jazdila na päť kôl na mokrej trati a bola poznamenaná viacerými jazdeckými chybami pretekárov, bol nakoniec najúspešnejší práve jazdec tímu Yamaha Maco Dunlop Team Gregory Junod, vybojoval víťazstvo a v priebežnom hodnotení šampionátu je aj napriek dvom bodovým výpadkom na štvrtej pozícii. Celý tím aj pretekár pracovali v Poznani na sto percent, takisto motocykel Yamaha bol pripravený výborne a rovnako sa tím mohol spoľahnúť aj na pneumatiky Dunlop.

Darilo sa aj Miroslavovi Slobodovi, ktorý prešiel cieľom na ôsmom mieste. To preňho znamenalo druhé miesto do hodnotenia Majstrovstiev Slovenskej republiky, čím si zachoval šancu na celkové prvenstvo. Alpsko-jadranský šampionát pokračuje 18. a 19. augusta v chorvátskej Rijeke.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom