Maco Racing Team

Yamaha Dunlop Maco Team v Brne

UEM Alpe Adria Championship 12.-13.05. 2012 – Druhé podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship sa konalo počas uplynulého víkendu na Masarykovom okruhu v Brne. Na mieste sa predstavil aj slovenský Yamaha Dunlop Maco Team v tej istej pretekárskej zostave ako pred troma týždňami na Slovakia Ringu.

Najvyššie ciele mal tím v triede Superbike, kde chcel švajčiarsky pretekár tímu Gregory Junod bojovať o popredné priečky. Žiaľ, v sobotňajšej prvej kvalifikácii, ktorá sa jazdila na mokrej trati Greg spadol a nemohol ďalej pokračovať, keďže bol navyše vážne poškodený motocykel. Mechanici dokázali dať stroj opäť do poriadku, ale Greg sa v nedeľu ráno zobudil s vysokými teplotami okolo 39 stupňov Celzia a keďže v tíme nechceli riskovať zdravie jazdca a takisto ani jeho súperov, Švajčiar popoludní na štart nenastúpil.

V pretekoch Superbikov s ambíciou čo najlepšie uspieť v rámci hodnotenia Majstrovstiev Slovenska štartoval s podporou tímu aj Miroslav Sloboda, ktorý v cieli obsadil 21. miesto, to ale do hodnotenia slovenského šampionátu znamenalo tretie miesto. Po dvoch podujatiach je Sloboda priebežne na druhej pozícii.

V triede Superstock 600 sa na tímovej Yamahe R6 opäť predstavil 17-ročný Jakub Jantulík, ktorý aj tentoraz dokázal veľký výkonnostný progres, keď sa počas víkendu dokázal v čase na kolo zlepšiť o osem sekúnd a v pretekoch boli jeho časy na úrovni najrýchlejších. V cieli bol v konkurencii troch desiatok jazdcov jedenásty, oveľa dôležitejší je však jeho veľký potenciál.

Najbližšie podujatie šampionátu UEM Alpe Adria sa uskutoční 3. júna na maďarskom na Pannoniaringu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom