Maco Racing Team

Yamaha Dunlop Maco Team v Brne

UEM Alpe Adria Championship 12.-13.05. 2012 – Druhé podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship sa konalo počas uplynulého víkendu na Masarykovom okruhu v Brne. Na mieste sa predstavil aj slovenský Yamaha Dunlop Maco Team v tej istej pretekárskej zostave ako pred troma týždňami na Slovakia Ringu.

Najvyššie ciele mal tím v triede Superbike, kde chcel švajčiarsky pretekár tímu Gregory Junod bojovať o popredné priečky. Žiaľ, v sobotňajšej prvej kvalifikácii, ktorá sa jazdila na mokrej trati Greg spadol a nemohol ďalej pokračovať, keďže bol navyše vážne poškodený motocykel. Mechanici dokázali dať stroj opäť do poriadku, ale Greg sa v nedeľu ráno zobudil s vysokými teplotami okolo 39 stupňov Celzia a keďže v tíme nechceli riskovať zdravie jazdca a takisto ani jeho súperov, Švajčiar popoludní na štart nenastúpil.

V pretekoch Superbikov s ambíciou čo najlepšie uspieť v rámci hodnotenia Majstrovstiev Slovenska štartoval s podporou tímu aj Miroslav Sloboda, ktorý v cieli obsadil 21. miesto, to ale do hodnotenia slovenského šampionátu znamenalo tretie miesto. Po dvoch podujatiach je Sloboda priebežne na druhej pozícii.

V triede Superstock 600 sa na tímovej Yamahe R6 opäť predstavil 17-ročný Jakub Jantulík, ktorý aj tentoraz dokázal veľký výkonnostný progres, keď sa počas víkendu dokázal v čase na kolo zlepšiť o osem sekúnd a v pretekoch boli jeho časy na úrovni najrýchlejších. V cieli bol v konkurencii troch desiatok jazdcov jedenásty, oveľa dôležitejší je však jeho veľký potenciál.

Najbližšie podujatie šampionátu UEM Alpe Adria sa uskutoční 3. júna na maďarskom na Pannoniaringu.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom