Maco Racing Team

World Endurance – Zolder

V Belgicku sa preteky konali ako 6- hodinové a okrem samotného Martina Kuzmu sa ich zúčastnili aj Jaro Černý a Maďar Ágoston Rosivall. Ďalší náš pretekár, Vladimír Častka, zostal doma, stále má totiž problémy z rukou, ktorú si zranil na začiatku sezóny v Assene.

Formu pred spomínanými pretekmi dolaďoval Macov tím minulú sobotu na maďarskom Pannoniaringu. Tieto testy boli poznamenané veľmi premenlivým počasím a jazdci museli jazdiť aj na mokrej dráhe. Pri známej premenlivosti počasia v Belgicku sa však mohlo stať, že by sa im skúsenosti z Pannonie nakoniec mohli zísť. Tento krát však v Zolderi nepršalo, dokonca bolo niekedy až horúco.

Najhorúcejšie chvíle však zažil v druhej kvalifikácii sám Kuzma, keď mu počas jazdy doslova explodoval motor. Najrýchlejším pretekárom tímu v kvalifikácii bol Jaro Černý, ktorý jazdí naozaj skvele. Vo svojej skupine bol štrnásty a pre tím vybojoval 27. pozíciu zo 45 štartujúcich posádok.

Zaujímavosťou okruhu v Belgicku je, že prvá zákruta po štarte je ľavotočivá a tak štartová procedúra tentokrát prebiehala naopak ako obvykle. Za náš tím zahajoval Rosivall, ktorého po hodine vystriedal Černý. Jaro jazdil výborne a za hodinu svojej jazdy priblížil tím až blízko k bodovaným pozíciam. Ani tentokrát však „Macovia“ nemali šťastie, tesne po polovici pretekov vypovedal službu aj druhý motor…. Maco Racing Team teda opäť na body nedosiahol a opäť to bolo kvôli poruche. Viacerí si sťažovali na nekvalitný benzín, ktorý bol v Belgicku k dispozícii. Veď aj tímu Yamaha Austria „odišli“ dva motory…

Maca a jeho tím teraz čaká takmer dvojmesačná prestávka, najbližšie sa predstaví na 24-hodinovke v nemeckom Oscherslebene v polovici augusta, kde Maco plánuje nasadiť až dve posádky. O tom, či sa to podarí, sa bude rozhodovať v najbližších dňoch a týždňoch. Celý tím verí, že sa práve v Nemecku doterajšia smola prelomí a Maco Racing Team sa začne objavovať na bodovaných miestach, ktoré si právom zaslúži.

World Endurance – Zolder

1.- Suzuki Castrol Team
Vincent Philippe, Matthieu Lagrive (oba FRA), Keichi Kitigawa (JPN)

2.- Yamaha Austria Racing Team
Igor Jerman (SLO), Gwen Giabanni, Sébastien Scarnato (oba FRA)

3.- Bolliger Team Switzerland Kawasaki
David Morillon (FRA), Horst Saiger (AUT), Patrick Muff (SUI)

4.- Team Fagersjo-el Suzuki
Lars Carlberg, Tobias Anderson (oba SWE), Paul Young (GBR)

5.- Yamaha Phase One Endurance
Warwick Nowland, Damian Cudlin (oba AUS), Christer Miinin (SWE)

6.- Team LTG57
Anthony Moreno, Sebastien Pruhliere, Louis Alexandre Tachons (všichni FRA)

7.- Jadoul Motorsport
Jadoul Didier, Michael Weynand (oba BEL)

8.- Shell Endurance Team Yamaha
Damian Rowley (GBR), Leroy Verboven (BEL), Alex Dubelski (POL)

9.- Team Acropolis Zone Rouge Yamaha
Nicolas Pirot, Alain Botton (oba FRA), Wim Van Den Broeck (BEL)

10.- Primo Racing
Hans Westra, Patrick De La Ruelle, Hendrickx Didier (všichni BEL)

———————————

35.- Maco Moto Racing Team Yamaha
Martin Kuzma, Jaroslav Černý (oba SVK), Agoston Rosival (HUN)

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom