Maco Racing Team

V portugalskom Estorile skončí sezóna MS Endurance 2019/2020

Dvanásťhodinovými pretekmi v portugalskom Estorile skončí sezóna Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov.

Po 24-hodinovke Bol d´Or na okruhu Magny Cours vo Francúzsku, malajskom Sepangu, kde sa uskutočnili osemhodinové preteky a 24-hodinovke v Le Mans, sa sezóna 2019/2020 ukončí práve v Portugalsku. Tento rok pre pandémiu ochorenia COVID-19 z kalendára vypadli tradičné podujatia 8 hodín Oschersleben v Nemecku a osemhodinovka v japonskej Suzuke.

Na štarte záverečného podujatia v Estorile nebude chýbať ani slovenský tím Maco Racing, ktorý je v priebežnom hodnotení šampionátu na deviatom mieste. V Portugalsku sa na pretekoch na tímovom motocykli predstaví trojica pretekárov, ale v úvodnom tréningu budú jazdiť štyria. Na nedávnych pretekoch v Le Mans výborný Francúz Enzo Boulom, britský pretekár Stefan Hill, ktorý so slovenským tímom spolupracoval taktiež na predchádzajúcej 24-hodinovke v Le Mans, s mnohými skúsenosťami z MS Endurance ostrieľaný Švajčiar Sebastien Suchet a rakúsky pretekár Gerold Gesslbauer, známy zo šampionátu Alpe Adria, kde so šesťstovkou v roku 2018 vybojoval celkové prvenstvo. Keďže pretekov sa zúčastnia len traja pretekári, podľa časov z tréningov sa rozhodne, ktorý zo štvorice spomenutých štartovať nebude.

Slovenský tím je už na mieste a patrí mu box číslo 14, čo je aj štartové číslo tímu. Držme palce, aby mu táto zhoda priniesla šťastie, ktoré je v tejto disciplíne motocyklového športu tak veľmi dôležité.

Live timing

Priebežné výsledky

Časový harmonogram

Predbežná štartová listina

Televízne prenosy

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom