Maco Racing Team

Tím Maco Racing šiesty na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or

Vynikajúci úspech dosiahol slovenský motocyklový tím Maco Racing na záverečnom podujatí majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov, keď francúzske preteky Bol d´Or, ktoré oslávili sto rokov od prvého ročníka, dokončil na skvelom šiestom mieste a nadviazal tak na svoje dve štvrté miesta, ktoré na Bol d´Or získal v minulosti. Vo svojej jubilejnej dvadsiatej sezóne vo svetovom šampionáte obsadil slovenský tím celkové dvanáste miesto.

Na okruh Paula Ricarda v Le Castellet tím pricestoval v jazdeckej zostave Anthony West (AUS), Enzo Boulom (FRA), Camille Hedeline (FRA) a ako náhradník Tomáš Svitok (SVK). Po kvalifikácii prišlo k výmene Francúza Hedelina, ktorého nahradil maďarský pretekár Bálint Kovács. V kvalifikácii tím obsadil 15. miesto.

Do pretekov štartoval West, ktorý sa do konca prvého stintu prebojoval na ôsme miesto. V tretej hodine sa prejavila porucha na motocykli, ktorú v tíme odstránili, ale po ďalšom probléme a páde sa celý tím dokázal motivovať ku skvelej stíhacej jazde, ktorú zakončil výborným šiestym miestom v cieli.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Naším plánom bolo získať čo najviac bodov a posunúť sa tak v konečnom hodnotení vyššie. Všetko prebiehalo podľa plánu až do druhej kvalifikácie, v ktorej spadol Enzo a bol prevezený na kontrolu do nemocnice. Po jeho návrate lekár rozhodol, že môže štartovať. Bez bariel však vôbec nevedel stáť na nohách a nebolo isté, koľko v samotných pretekoch vydrží. Keďže som pre preteky potreboval dvoch rýchlych jazdcov a nevedel ako na tom bude Enzo, snažil som sa zohnať náhradu za Camilla, ktorý nejazdil až také rýchle časy. Nakoniec za nás nastúpil Bálint, ktorý tak ale na našom motocykli jazdil až priamo v pretekoch. Okamžite sa však adaptoval a jazdil krásne časy.
Do pretekov štartoval Anthony, ktorý hneď postúpil do top 10, nasledoval Enzo a po ňom Bálint. Počas jeho stintu sa ale prejavil problém na zadnej časti motocykla a pri následnej oprave sme stratili pozície. Keď už sa nám opäť darilo a tlačili sme na to, prišla ďalšia porucha, po ktorej nasledoval pád a bolo vybavené… Dokázali sme sa zomknúť a začala stíhacia jazda, všetko fungovalo ako malo, a nakoniec z toho bolo šieste miesto v cieli. Naše tri problémy nás v záverečnom zúčtovaní stáli pódium, z čoho sme smutní, ale tím pracoval na 110 percent, výborne jazdil aj napriek zraneniu Enzo, perfektný bol Bálint, ktorý prekvapil na celej čiare a vo svojich 21 rokoch má toho veľa pred sebou. Anthony si ide svoje úplne v pohode, je rýchly a spoľahlivý, jeho účasť v našom tíme je pre nás veľkým prínosom.
Na Bol d´Or sme v minulosti skončili dvakrát na štvrtom mieste, tentoraz šiesti. Samozrejme, vždy chceme skončiť čo najvyššie, ale každá 24-hodinovka je ťažká a má samostatný osud. Vo finále sme teda spokojní. Ďakujem všetkým členom tímu aj jazdcom za super prácu, taktiež ďakujem našim sponzorom a partnerom a predovšetkým našim fanúšikom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom