Maco Racing Team

Tím Maco Racing na motocyklovej 24-hodinovke v Belgicku

Takmer po dvoch desaťročiach sa na slávny belgický okruh Spa-Francorchamps vrátili 24-hodinové motocyklové preteky. Tentoraz boli po 24-hodinovke v Le Mans druhým podujatím majstrovstiev sveta FIM Endurance. Do Belgicka cestoval aj slovenský tím Maco Racing, ako desiaty tím priebežného hodnotenia šampionátu.

Ako pretekári sa na tímovej Yamahe predstavili Austrálčan Anthony West, Francúz Enzo Boulom a Čech Ladislav Chmelík. V kvalifikácii obsadil tím štrnáste miesto. Po štarte pretekov sa čoskoro prebojoval do prvej desiatky, no doplatil na pády súperov na trati, problém s elektronikou a takisto zdravotné problémy jedného z jazdcov, no aj tak v cieli vybojoval štrnáste miesto celkovo a desiate v triede EWC a udržal si tak rovnako desiate miesto v priebežnom hodnotení.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Nebolo to pre náš tím jednoduché už od počiatku, pretože časť tímu cestovala z Talianska z podujatia šampionátu Alpe Adria a druhá časť z Bratislavy. V kvalifikácii sme netlačili na časy, okruh v Belgicku je veľmi náročný na jazdu a nastavenie motocykla a práve na tom sme museli stále pracovať. Po kvalifikácii nám patrilo štrnáste miesto na štartovom rošte.
Po štarte sme sa počas prvého stintu prepracovali do top 10, všetko prebiehalo podľa plánu, ale problémom bolo, že sa šlo dvakrát za Safety Carom, čo nás posunulo nižšie. Nato mal Anthony žalúdočné problémy. V noci sme mali problém s elektronikou, ale to sa nám podarilo odstrániť. Nejako sme ho z toho dostali a potom sme čakali na dážď, ktorý aj prišiel a naším plánom bolo ísť ešte vyššie. Po dvoch stintoch šiel Enzo, všetko prebiehalo dobre, ale opäť musel na trať Safety Car, dokonca bola vyvesená červená vlajka, preteky boli prerušené, a tak to skončilo bez ďalšej šance postupu nahor, keďže reštart bol už len na cca desať minút. Nakoniec z toho bolo štrnáste miesto v cieli.
Pocity mám dobré, celý tím pracoval perfektne, jazdci medzi sebou spolupracovali výborne. Ďakujem všetkým v tíme, samozrejme našim partnerom a fanúšikom za stálu podporu v projekte EWC Maco Racing.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom