Maco Racing Team

Tím Maco Racing má za sebou úspešný víkend na Slovakia Ringu

Automotodróm Slovakia Ring hostil cez víkend 26.-28. mája dve motocyklové podujatia. Na veľkom okruhu sa konali úvodné preteky medzinárodného šampionátu Alpe Adria a malý okruh, Slovak Karting Center, privítal medzinárodné majstrovstvá Slovenska juniorov. Na oboch tratiach sa predstavil aj slovenský tím Maco Racing.

Pre šampionát Alpe Adria boli preteky na Slovakia Ringu úvodnými v tohtoročnej sezóne. Tím Maco Racing, známy predovšetkým z majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov, bral toto podujatie zároveň ako prípravu na 24-hodinové preteky svetového šampionátu Endurance, ktoré sa uskutočnia 17. a 18. júna na belgickom okruhu Spa-Francorchamps. Účasť tímu bola zároveň ideálnou príležitosťou predviesť sa domácemu publiku.

V sedle tímových motocyklov Yamaha sa predstavili Francúz Enzo Boulom, ktorý štartoval v triedach Superstock 600 a Superstock 1000, Maďar Bálint Kovács, ktorý sa predstavil v triede Superbike a mladý Slovák Lukáš Végh, ktorý stál na štarte v triede Supersport 300.

Vo veľkých triedach patrili Boulom a Kovács k favoritom na víťazstvo, žiaľ, Francúz Bouolom v prvých pretekoch triedy Superstock 600 havaroval a poškodil motocykel natoľko, že s ním nemohol štartovať ani v druhých pretekoch. Všetko si to ale vynahradil v triede Superstock 1000, v ktorej zvíťazil v oboch pretekoch a je aj na čele priebežného hodnotenia šampionátu. Podobne sa darilo aj Maďarovi Kovácsovi, ktorý si zo Slovakia Ringu odviezol trofeje za víťazstvo a druhé miesto. Lukáš Végh, pre ktorého boli preteky na Slovakia Ringu len druhými v triede Supersport 300, predovšetkým zbiera skúsenosti a s istotou si splnil cieľ zbierať skúsenosti a zlepšiť časy oproti vlaňajšku.

Aj na kartingovom okruhu brali trofeje pretekári tímu Maco Junior Racing. Víťazstvá v triede JuniorGP 110 si podelili Lucián Végh a Roman Masár, v triede PW 50 si body do tabuľky za víťazstvo a druhé miesto zapísal Simon Végh.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

Na domácom okruhu sa náš tím predstavil vo výbornej forme a znamenalo to pre nás zároveň úspešný test pred nadchádzajúcou 24-hodinovkou v Belgicku. V triede Superstock 600 Enzo v boji o víťazstvo spadol a s poškodenou motorkou to pre neho znamenalo stopku aj pre druhé preteky.

V triede Superstock 1000 vybojoval Enzo druhé miesto na štartovom rošte, ale cieľom bolo víťazstvo v pretekoch pre náš tím, Yamahu R1 a Dunlop, a to sa aj podarilo, keď sa prejavila jeho skúsenosť a s prehľadom kontroloval celé preteky z prvého miesta. V nedeľnom zahrievacom tréningu síce Enzo spadol a v tíme bolo veľa práce s opravou motocykla, ktorý sme ale stihli pripraviť, a hoci ten nebol v stopercentnom stave, Enzo zvíťazil aj v druhých pretekoch, keď o vojom triumfe rozhodol v poslednej zákrute.

V triede Superbike vybojoval Bálint Kovács druhé miesto na štarte len so stratou jednej desatiny sekundy na súpera, ale aj v tejto triede bolo naším cieľom víťazstvo pre náš tím, Yamahu a Dunlop. Bálintovi vyšiel perfektne štart, hneď v prvom kole sa ujal vedenia a s prehľadom si ho udržal až do víťazného konca. Aj v jeho prípade však v zahrievacom tréningu pred nedeľnými pretekmi prišlo k pádu, pričom motorka zostala kompletne zničená a v druhých pretekoch tak musel štartovať na náhradnom stroji v špecifikácii Superstock. S tým o víťazstvo bojovať nemohol, ale aj tak dokázal vybojovať druhé miesto a so súperom tak majú na čele priebežného poradia šampionátu zhodný počet bodov.

V triede Supersport 300 štartoval Lukáš Végh na svojich druhých pretekoch na veľkej motorke, takže je vo fáze učenia sa. Preto nám nešlo o nejaké super výsledky, ale o zlepšenie jazdy a časov, čo sa aj podarilo, keď svoj najlepší čas z vlaňajška vylepšil o šesť sekúnd. Do prvých pretekov mu nevyšiel štart a jazdil ďaleko za súpermi, v druhých pretekoch už jazdil v kontakte so súperom, a hoci v snahe o jeho predbehnutie spadol, aj tak nazbieral cenné skúsenosti, ktoré ho na ďalších pretekoch posunú vpred.

Ďakujem celému tímu, jazdcom, mechanikom, za výborne odvedenú prácu a naším partnerom a fanúšikom za podporu.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom