Maco Racing Team

Štartuje nová sezóna Majstrovstvá sveta Endurance

Tým Maco Moto Racing Endurance podepsal smlouvu se slovenským jezdcem Vladimírem Častkou, který se tak po dlouholeté kariéře na motocyklu objemu 250 ccm a poté kariéře manažera vlastního týmu stává opět aktivním závodníkem, když tentokrát bude vodit litrovou, čtyřtaktní Yamaha YZF R1.

„Náš tým se zúčastnil dvakrát testování na okruhu Pannonia-ring v Maďarsku, kde s námi testoval již i Vlado,“ říká manažerka týmu Denisa Grešková. „Ve středu večer odcestujeme k prvnímu závodu, který se jede v holandském Assenu, kde se naši jezdi poperou o body v závodě dlouhém 500 kilometrů. Tohoto a následujícího závodu, jenž je legendární 24 hodin Le Mans, se tým zúčastní v tomto jezdeckém složení: Agoston Rozsivall (HUN), Vladimír Častka, Martin Kuzma (oba SVK) a Gilles Bouteiller (FRA), jenž nás bude reprezentovat stejně jako vloni ve svém domácím závodě v Le Mans.

Během zimy jsme na motocyklech připravili několik inovací, které se během testování osvědčily. V Maďarsku se testoval nový materiál, nový jezdci, ale i noční ježdění. Na první závody se moc těšíme a doufáme, že se nám podaří získat dobrý výsledek.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom