Maco Racing Team

Smrž a Hinterreiter s Macom do Kataru

Jakub Smrž a Thomas Hinterreiter doplnia na budúci týždeň v Katare Američana Jasona Pridmorea v slovenskom tíme Maco Moto Racing v poslednom podujatí MS Endurance! Warwicka Nowlanda pre zranenie neuvidíme.

V katarskej Dohe sa 8. novembra koná posledné podujatie tohtoročných Majstrovstiev sveta Endurance. V 8-hodinových pretekoch sa samozrejme predstaví aj slovenský tím Maco Moto Racing, za ktorý bude jazdiť trojica pretekárov Jason Pridmore (USA), Jakub Smrž (CZE) a Thomas Hinterreiter (AUT). Slovenskému tímu pôjde o posun nahor v tabuľke celkového hodnotenia, kde je momentálne na 13. mieste so ziskom 23 bodov.

„S Jakubom Smržom sme boli dohodnutí už skôr, no cez víkend mi z Austrálie telefonoval Warwick Nowland, že si v sobotu pri tréningu na motokrosovej motorke zlomil zápästie ľavej ruky,“ vysvetľuje manažérka tímu Denisa Grešková. „Čaká ho operácia, preto som musela za neho zháňať náhradu. Dohodli sme sa s Rakúšanom Hinterreiterom, ktorý už za náš tím štartoval v minulosti. Jakub Smrž do Kataru poletí priamo z Portugalska, kde túto nedeľu absolvuje posledné preteky World Superbike.“

Jakub Smrž je druhý rok účastníkom MS Superbikov, predtým jazdil MS tried 125 a 250 ccm. Jeho najväčším úspechom z MS je 5. miesto v holandskom Assene v roku 2001 v triede 125 ccm. S prechodom do kategórie Superbike prišli častejšie umiestnenia v prvej desiatke a Jakub v súčasnosti patrí k popredným svetovým pretekárom v tejto kategórii. V rokoch 1998 – 2000 získal tri tituly českého šampióna v triede 125 ccm.

Thomas Hinterreiter má s vytrvalostným šampionátom obrovské skúsenosti, patrí k popredným pretekárom, navyše sa môže pochváliť celkovým víťazstvom v BMW Boxer Cupe v roku 2004, ktorý sa jazdil v rámci seriálu Moto GP. Je trojnásobným rakúskym šampiónom v triede Supersport a v MS Endurance dvakrát obsadil celkové tretie miesto (2001 Team Zong Shen a 2005 Yamaha Austria).

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom