Maco Racing Team

Smolný víkend Maco Racing Teamu na domácom Slovakia Ringu

Tretie podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov sa počas uplynulého víkendu uskutočnilo na okruhu Slovakia Ring. Po neúspešných 24-hodinových pretekoch Bol d´Or a Le Mans, kde slovenský tím Maco Racing ani v jednom prípade pre poruchu nedokončil, bolo cieľom majiteľa tímu Martina Kuzmu predviesť sa pred domácimi fanúšikmi v čo najlepšom svetle a získať konečne body do hodnotenia tohtoročného seriálu.

Vlani šiesty tím celkového poradia svetového šampionátu navyše na domáci okruh postavil aj druhý motocykel so slovensko-českou posádkou v zložení Tomáš Svitok, Radoslav Dulík a David Ouředníček, pričom oba motocykle boli pripravené pre kategóriu EWC. K zmene v jazdeckom obsadení došlo v permanentnom tíme so štartovým číslom 14. Po zranení z Le Mans Švajčiara Grega Junoda boli Francúzi Louis Bulle a Anthony Dos Santos doplnení krajanom Alexom Plancassagneom.

V kvalifikácii si tím Maco Racing zaistil 16. miesto na štartovom rošte, z ktorého sa počas pretekov čoskoro prepracoval do prvej desiatky. Žiaľ, takmer polhodinová nútená zastávka v boxe nakoniec znamenala prepad na koniec poradia a následná stíhacia jazda vyniesla tímu až 25. miesto v cieli. Ešte horšie dopadla druhá posádka, ktorá pre poruchu motora cieľ pretekov ani nevidela.

Ďalšie podujatie svetového šampionátu sa uskutoční opäť ako osemhodinové preteky 9. júna v nemeckom Oscherslebene.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Na preteky svetového šampionátu na Slovakia Ringu sme postavili dve posádky, jednu permanentnú a popritom špeciálne pre tieto preteky aj druhú, ktorá štartovala s číslom 6, v zložení Dulík-Svitok-Ouředníček. Po zranení Grega Junoda v Le Mans sa na nás prvý motocykel posadil Francúz Alex Plancassagne, ktorý si navyše musel zvykať na pre neho novú trať. Kvalifikácia prebehla bez problémov, koncentrovali sme sa na samotné preteky. Rovnako ako aj v predchádzajúcich pretekoch sme sa sústredili na spotrebu paliva na úkor rýchlych časov, čo nám aj vychádzalo a po prvej výmene sme sa dostali do top 10. To bolo aj našim cieľom pred pretekmi. Neskôr nás ale zastavil technický problém a po dlhej oprave sme už nemali šancu na dobrý výsledok a preteky sme len dojazdili do konca. Žiaľ, dobre nedopadol ani motocykel druhej posádky, keď najprv do nášho pretekára narazil jeden zo súperov a hoci sme stroj rýchlo opravili, po čase prišlo k poruche motora, ktorá znamenala predčasný koniec pretekov.

Prežívame veľmi ťažkú, katastrofálnu sezónu, preto sme veľmi vďační partnerom a fanúšikom, ktorí nám stále držia palce a podporujú nás.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom