Maco Racing Team

Slovenský tím Maco Racing sa nezúčastní pretekov MS Endurance v Portugalsku

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v portugalskom Estorile uskutoční druhé dejstvo tohtoročných Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Tamojších dvanásťhodinových pretekov sa však nezúčastní slovenský tím Maco Racing.

 

Na nedávnych 24-hodinových pretekov vo francúzskom Le Mans obsadil tím Maco Racing po problémoch 11. miesto, pričom v tíme reálne pomýšľali na umiestnenie v top 10. Práve s cieľom útočiť na čo najvyššie priečky v prvej desiatke sa chcel slovenský tím prezentovať aj v Portugalsku, ale pre okolnosti súvisiace s pandémiou ochorenia Covid-19 nakoniec svoju účasť na Pyrenejskom polostrove odvolal.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Aktuálna situácia okolo koronavírusu je nepriaznivá pre každého z nás, sú komplikované podmienky návratu do našej krajiny, navyše Portugalsko patrí medzi krajiny z najrozšírenejším novým Delta variantom vírusu. Nehovorí zo mňa obava, ale osobná skúsenosť hneď niekoľkých ľudí z nášho tímu s ochorením Covid-19, ktorí prišli o najbližších členov svojich rodín. To je čas, kedy sa nechceme hrať na hrdinov, ale zachovať sa ľudsky k tým, ktorí pre náš tím pracujú na sto percent, ale teraz prežívajú ťažké obdobie, a to je dôvod, prečo sa tím Maco Racing nezúčastní nasledujúcich pretekov v portugalskom Estorile. Uvedomujem si, že vo svetovom šampionáte prídeme o dôležité body, ale cítim predovšetkým zodpovednosť za ľudí, s ktorými sme ako jedna rodina. Verme, že sa v septembri uskutočnia preteky Bol d´Or, ktorých sa, pochopiteľne, zúčastníme. Ďakujeme naším partnerom a fanúšikom, že za nami stoja aj v tomto ťažkom období.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom