Maco Racing Team

Sezóna začne netradične podujatím Bol d´Od

V roku 2011 sa Qtel FIM Majstrovstvá sveta Endurance začnú po prvýkrát podujatím Bol d’Or. Táto 24-hodinovka, krorá sa pravidelne konala v septembri, sa tentoraz odjazdí hneď na úvod v dňoch 16. a 17. apríla. 24-hodinovka Le Mans, ktorá zvyčajne otvárala sezónu, sa bude konať 24. a 25. septembra.

53 tímov je zapísaných pre 75. ročník Bol d’Or. Niektoré z nich sú vážnymi kandidátmi na titul šampiónov pre rok 2011. Určite to budú vlaňajší šampióni a držitelia desiatich svetových titulv, tím Suzuki Endurance Racing Team (Vincent Philippe, Freddy Foray, Daisaku Sakai, Anthony Delhalle), konkurovať im bude Monster Yamaha YART (Igor Jerman, Steve Martin, Gwen Giabbani), majstri sveta z roku 2009 a Yamaha Racing France GMT 94 Ipone (David Checa, Kenny Foray, Matthew Lagrive), šampióni z roku 2004.

Oficiálny tím SRC Kawasaki (Julien da Costa, Gregory Leblanc, Olivier štyri, Cedric Tangre), víťaz Le Mans z vlaňajška je vyzbrojený novou ZX-10R, silný bude aj BMW Motorrad France 99 (Sébastien Gimbert, Erwan Nigon, Damian Cudlín), ktorý nebyť smoly v roku 2010, určite by bojoval o titul. Prekvapením by mohol byť nový oficiálny tím Honda TT Legends, za ktorý budú jazdiť piloti známy s popredných britských prírodných okruhov, Steve Plater, John McGuinness a Keith Armor.

Veríme, že nášmu tímu Maco Racing sa podarí takisto zamiešať kartami v boji o popredné umiestnenia a budeme môcť predviesť potenciál, ktorý náš tím má.

Boje budú silné aj v triede v Superstock. Qatar Endurance Racing Team (Suzuki), ktorý vyhral Svetový pohár FIM tri roky po sebe, bude musieť obhajovať svoju pozíciu pred tímami Motor Events Team Bodyguard (Suzuki), GR Sport (Yamaha) a Suzuki Junior Team LMS.

Qtel FIM Majstrovstvá sveta Endurance 2011 sľubujú skvelú sezónu.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom