Maco Racing Team

Rozhovor s Martinom Kuzmom pre SMN

Hned na uvod prijmite nase gratulacie k vstupu do sezony. Naplnil uvodny pretek v Assene Vase timove predsavzatia?

Pred odchodom do Holandského Assenu na prvý zo seriálu 500 km pretek sme mali poradu so všetkými jazdcami a mechanikmi, kde sme si stanovili istú taktiku a vytýčili sme si ciele. Tie sa však v tomto preteku nenaplnili. Z bodovaného miesta sme tri kolá pred koncom 500 km preteku stratili cenné sekundy po páde nášho jazdca Mareka Svobodu, ktorý vyšiel zo stopy a vošiel na vodu. Po páde sa okamžite snažil pokračovať v preteku, rozbitý náfuk, kapoty sme mu rýchlo odstránili a opät bol na trati. Psychika zohrala rovnako svoje….Viete tu už išlo najmä o to aby došiel do cieľa. V depe sme vedeli, že naše plány rozplynuli, ale o tom je šport. Pri vytrvalostných pretekoch potrebujeme veľa športového šťastia.

Treningove casy slubovaly velmi slusny vysledok, no priebeh pretekov sa ukazal dost „divoky“

Piatkové tréningy sme však využili naplno a testovali sme jednak sami seba ako i nové a upravené motocykle. Časy ktoré sme jazdili sa zlepšovali a to nás hrialo pri srdci. Patríme medzi teamy, ktoré mali možnosť testovať počas dlhej zimy len raz a to v Španielsku. Motocykle sme počas zimy vyvíjali a konečné úpravy sme mohli hodnotit v konečnom dôsledku až na treningoch.

Pretek v Assene je vzhľadom na veľkonočné sviatky obohatený dňom povinného voľna, nakoľko nedeľa je pre nich významný cirkevný sviatok, nebolo možné trénovať, čo nám rovnako chýbalo ako aj ostatným teamom.

Priebeh pretekov vyrazne poznacil dazd, kto z timu si to najviac „uzil“?

Jazdu na vode si takpovediac vychutnali všetci traja jazdci a poviem vam, že ani jeden nebol nadšený.

Napriek konecnemu 21. miestu ste figurovali dost vysoko v priebeznom poradi, co mozeme teda ocakvat v najblizsich pretekoch?

Čaká nás 24 hodinový pretek vo Francúzskom Le Mans a ja by som nerád predbiehal naše ciele, viete nie vždy sa nám to oplaltí. Tu bude víťaz každý kto dôjde do cieľa. My sa tešíme na posilu nášho teamu v podobe legendy Erica MONOTA, francúza, ktorý Le Mans dôverne pozná. Verím, že aj on bude nesmiernym prínosom pre team.

Sme hrdí na to, že ako prvý v histórii slovenského motocyklového športu budeme niesť na kombinézach slovenský znak v tak významnom preteku.

Potom nasleduje pretek v španielku, ktorý je zaradený do nášho seriálu MS ENDURANCE a tam rozhodne chceme dôjst na čo najlvyšších bodoch.

Technika hra dolezitu ulohu, ako ste po uvodnych pretekoch spokojny s motocyklom?

Budem stručný – už sa nemôžeme vyhovárať na technilu – motocykle sú pripravené na maximálny výkon, ostáva to už len na nás jazdcoch.

Maco Racing Team sa v tomto roku stal este vyraznejsie cesko-slovenskym projektom. Hlavny stan zostava stale na Slovensku, alebo ste castejsie u nasich susedov?

o rozhodne nie, sme doma tu na Slovensku. Jazdci v teame majú síce prevahu českej národnosti no verím, že slovenský team MACO MOTO RACING bude len a len profitovať z ich jazdeckej zručnosti a umu. Ja rovnako nesklamem našich fanúšikov a budem hájiť slovenské farby.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom