Maco Racing Team

Pripravujeme sa na Le Mans

Po dlhej prestávke spôsobenej zrušením augustového podujatia na anglickom Doningtone sa na ďalšie preteky svetového šampionátu vytrvalcov chystá slovenský tím Maco Racing.

24. a 25. septembra sa koná slávna 24-hodinovka Le Mans, ktorá je tento rok v kalendári netradične na jeseň, hoci v minulých rokoch sa na okruhu Bugatti sezóna začínala.

 

„Práve finišujeme s prípravami, kvalifikačný motocykel je nachystaný, takisto aj ten do pretekov, teraz ešte dokončujeme tretí, ktorý bude rezervný keby náhodou niečo,“ hovorí majiteľ tímu Martin Kuzma. „Cez víkend odchádzame testovať na Slovakia Ring, takže tam motorky odskúšame priamo na trati, pričom chystáme aj večerný test. Odtiaľ už potom kamión pôjde priamo do Francúzska.“

Slovenský tím bude chcieť nadviazať na skvelé piate miesto, ktoré vybojoval v máji v španielskom Albacete. „Môžeme sa opäť spoľahnúť na trojicu našich pretekárov, Pridmore, Junod aj Black už tento rok svoje kvality dokázali,“ vraví Kuzma. „To čo budeme ešte potrebovať navyše je šťastie, ktoré je v tomto šampionáte tak veľmi potrebné.“

Tím Maco Racing je v priebežnom hodnotení šampionátu na 15. mieste so ziskom 13 bodov z Albacete, keď podujatie 24 hodín Bol d´Or nedokončil a 8-hodinovky v japonskej Suzuke sa nezúčastnil.

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom