Maco Racing Team

Preteky Race for fun – Trenčín

Ako už viete poslednú sobotu sa tím Maco Moto Racing zúčastnil motocyklových závodov v Trenčíne. Zapojili sa do kategórie motocyklov nad 600 cm3.

Možno si poviete prečo sa tím zúčastnil na takomto podujatí. Chce sa predviesť? Ukázať? Áno sú takí, čo to tvrdia. No opak je pravdou.

Týmto podujatím vyplnili prestávku medzi pretekami – ako viete ďalší pretek je až v Japonskej Suzuke koncom júla. Preto tento pretek brali skôr ako prípravu motocyklov na ďalší pretek, zabehávali nový motor, testovali nové svetlomety a odstraňovali technické nedostatky. Nakoľko sa toto podujatie nekonalo od roku 2003 pritiahol mnoho nadšencov a tak mal tím možnosť propagovať motocyklové závody ako také a zároveň ľudom ukázať, že aj Slovensko má tím, ktorý štartuje na najprestížnejších motocyklových závodoch sveta EWC.

Za tím štartovali jazdci Tomáš Mikšovský na novej Yamahe 2007 a majiteľ tímu a hlavný technik v jednej osobe Martin Kuzma na Yamahe z minulého roka. Nakoľko sa Maco venoval technickým záležitostiam novej motorky, nezúčastnil sa na kvalifikácii, ale po rozhodnutí rozhodcov mal možnosť štartovať z posledného miesta.

Maco:

„Prvých 8 kôl som jazdil rýchlo až som sa postupne prepracoval na 3. pozíciu. Tu som začal mať problémy so zadnou pneumatikou nakoľko som štartoval na pneumatikách použitých na posledných pretekoch v Albacete. Aj tak sme sa zúčastnili na pretekoch na propagáciu Slovenského reprezentačného tímu a motocyklového športu ako takého, preto som posledné kolá iba dojazdil a bral to ako zábavu pre divákov. Som rád, že sme sa na pretekoch zúčastnili, dúfam, že diváci mali skvelú zábavu, a že možno aj vďaka nášmu tímu sme prispeli k rozšíreniu radu nadšencov motocyklov a motocyklových pretekov. Náš tím mal zároveň šancu zabehnúť nový motor a doladiť niektoré technické detaily pred pretekami v Japonskej Suzuke, kde sa tento rok zúčastníme prvý krát v histórii tímu. Uvedomujeme si obtiažnosť týchto pretekov, kde sú každoročne jasnými dominantami miestni jazdci na špičkovo upravených motocykloch Yamaha a Suzuki.“

V cieli napokon podľa očakávaní skončil na prvom mieste Tomáš Mikšovský a Maco sa umiestnil na tretej pozícií.

Organizátor pre nepriazeň počasia nakoniec zrušil SUPERFINÁLE, ktorého sme sa chceli rovnako zúčastniť a podať ešte lepší výkon ako v poobednajšom závode.

Tomáš:

„Som rád že sme mali možnosť zabehnúť nový motor a venovať sa niektorým technickým detailom. Víťazstvo som nebral ako súťaž, ale ako povinnosť v opačnom prípade by som nemal čo robiť na EWC.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom