Maco Racing Team

Posledny bol Bol d´Or

Do Magny Cours, kde sa konali 24-hodinové preteky Bol d´Or, sme odcestovali v medzinárodnom jazdeckom obsadení, keď okrem Martina Kuzmu a Jara Černého pribudol do tímu známy maďarský pretekár Sándor Bitter, ktorý už mal z MS Endurance skúsenosti. Priamo vo Francúzsku sa potom k tímu pripojil aj domáci pretekár Johann Garonnat, ktorý už s nami štartoval na jar v Le Mans.

Maco teda zostal v úlohe náhradníka. Najrýchlejším jazdcom tímu bol Jaro Černý, ktorý vybojoval 20. štartovú pozíciu.

Na štart sa postavilo 57 tímov, ďalších sedem sa po neúspešnej kvalifikácii muselo pobrať domov.

Štartoval Bitter, ktorý však v treťom kole spadol.

O chvíľu na tom istom mieste začal horieť motocykel a v priamom prenose televíznej stanice Eurosport sa dokonca objavila informácia, že je to motocykel nášho tímu. Nebola to však pravda, Bitter pokračoval ďalej. Po ňom vyšiel na dráhu Jaro , ktorý svojimi rýchlymi časmi vytiahol tím z desiateho na šieste miesto v triede Superproduction.

Francúz Garonnat sa potom tiež prepracovával dopredu a náš tím sa vo svojej triede začal dokonca objavovať na čelných pozíciách a postúpil aj v celkovom hodnotení na bodované miesta. Počas dažďa, ktorý tiež poznačil priebeh pretekov, však havaroval aj Garonnat a prederavil chladič.

Jazdci opäť museli začať doháňať stratu, tri hodiny pred cieľom však opäť spadol Bitter a to znamenalo, že obsadil 29. priečku celkovo a deviate miesto vo svojej kategórii.

Tento krát sme v pretekoch nebodoval kvôli chybám zahraničných pretekárov a sezónu uzavreli na celkovom 44. mieste so ziskom dvoch bodov z úvodných pretekov v Assene a v kategórii Superproduction skončil tento rok na 6. mieste.

Vytrvalostný šampionát je veľmi náročný nielen pre pretekárov, ale aj pre motocykle.

Aj keď sme disponovali skvelými strojmi, o čom svedčí mimoriadny záujem súperov, chýbalo nám tento rok toľko potrebné šťastie a po sérii doslova malicherných porúch sme prišili o množstvo bodov, ktoré by nás v konečnom hodnotení vyniesli na podstatne vyššie priečky.

Maco sa však nevzdáva a tohtoročný „batoh smoly“ prijal ako výzvu do budúceho roku, kedy so svojim tímom bude bojovať o popredné pozície v tomto čoraz prestížnejšom svetovom šampionáte.

„Aj keď nám veľa vecí tento rok nevyšlo, urobili sme veľký krok dopredu a dokázali sme, že náš tím má na špičku nielen v kategórii Superproduction,“ zhodnotil sezónu Martin Kuzma. „Teraz vo Francúzsku nebola problémom technika, ale tri pády našich zahraničných pretekárov.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom