Maco Racing Team

Podrobná zpráva z Oscherslebenu

Po predchádzajúcich problémoch v tejto sezóne sme zvolili do voľných tréningov a na kvalifikáciu taktiku s ktorou sme sa pripravovali na úspešné realizovanie nášho výsledku.

Prvé voľné tréningy sme pripravovali a nastavovali motocykel na kvalifikáciu, kde nám pomohol nový partner teamu Hans Haslacher, ktorý nám doteraz pripravoval tlmiče a podvozkové časti len u seba v dielni, no tento krát sa s nami zúčastnil tohto 24 hodinového závodu a svojimi dlhoročnými skúsenosťami hľadal s nami to správne riešenie…

Tréningy prebiehali na čiastočne mokrej trati, kde sme skúšali motocykel a robili zmeny na podvozkoch a nastaveniach.

Kvalifikácia prebiehala v poradí DRAŽDAK, SVOBODA, KUZMA a spoločný cieľ nás všetkých bol – nepripraviť mechanikom moc práce po pádoch, ako sa nám to podarilo v predchádzajúcich pretekoch. Tieto situácie sa totiž prenášajú celý závodný víkend a v teame už nepanuje taká pohoda. V rámci prvej kvalifikácie sme sa umiestnili od 7. do 20. miesta a druhá kvalifikácia ukázala, že sme so štartovým číslom 14 na 14 štartovacej pozícii. Našim cieľom nebolo stáť na štarte prvý, nakoľko už vieme čo obnáša 24 hodinovka, a rozhodne to nie je o Pole Position.

Taktika na tento pretek bola správne zvolená a celý team sa podieľal na úspešnom fungovaní počas tohto preteku. Na závod sa motocykel ihneď upravoval na podmienky 24 hod. preteku – iný motor, elektronika, podvozok menil Hans na potreby tohto preteku a okruhu. Bol pred nami náročný pretek a my sme museli uspieť. Psychika v teame zohrala patričnú rolu, nakoľko nám všetkým bolo jasné, že body z EWC potrebujeme ako soľ.

Warm up – ráno sme skúšali motocykel prestavaný do závodu, kde sme použili aj novú špeciálnu nádrž, vylepšenú a upravenú na tento pretek. Motocykel s 24 litrami paliva sme na trati otestovali a čakali nás posledné úpravy podvozku, tak aby vyhovoval všetkým trom jazdcom. Hans a naši mechanici urobil pre nás to najlepšie a motocykel bol pripravený na štart závodu o 15. 00 hod.

Jiří Dražďák štartoval závod a po štarte sme sa ocitli na 9 mieste medzi najlepšími tímami tohto preteku. Taktika však bola zrejmá, nikto nevyhráva pretek po štarte. 24 hodín je príliš dlhá doba na to, aby sme nerobili unáhlené závery. V preteku sme sa do 5 hodiny pohybovali od 10. do 14. miesta cca v 5 hodine, kedy sme boli na 10. pozícii sa objavil prvý technický problém na motocykli, ktorý sa na šťastie vyskytol pri nájazde do cieľovej roviny a Marek Svoboda stihol zabočiť do boxov a s vypnutým motorom došiel k mechanikom. Závada bola diagnostikovaná skoro okamžite – odišlo čerpadlo. Po výmene čerpadla sme sa vrátili na trať a ocitli sme sa na 23 pozícii. Nádej však nezhasla!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po tejto poruche sme mali ešte dve drobné technické závady, ktoré nás postupne odsúvali na nižšie pozície, no nadránom od 01. 00 hod. sme postupovali smerom nahor až na 10. pozíciu. Od 07. 00 som so správnou voľbou pneumatík odchádzal z boxu na dažďom pokropenú trať. Dážď neprestával, skôr naopak – naberal na intenzite. Takéto počasie nás sprevádzalo až do samotného konca preteku. (FAKT SUPER, 7 HODIN PO VODE A NEUROBIŤ CHYBU…. FAKT SUPER!!!!!)

Tu sa prejavila sila vôle celého teamu a jazdcov, ktorí vytvorili jeden fantastický tím, s jasným cieľom – dôjsť do cieľa na bodovaných priečkach. Pit stopy prebiehali bez väčších problémov cca do 25 sekúnd. Postupne sme začali dôsledne sledovať výsledkové listiny z predchádzajúcich hodín aby sme závod dokončili na bodoch. V závere závodu sa začali objavovať aj zdravotné problémy jazdca Dražďáka, kedy pravé zápästie prestávalo poslúchať a bolesti sa stupňovali. No ani na okamih neprestával bojovať!!

Zmenili sme taktiku v závere závodu a chceli sme ušetriť zástavky v boxe. 3 hodiny pred koncom závodu som vyšiel na trať opäť ja a pôvodne som chcel odjazdiť na 2 plné nádrže, čo mi ale team jednohlasne zakázal. Preto som sa sústredil na to, aby som na trati ostal čo najdlhšie a do boxu som prišiel presne 1. hod. 15 min. do konca závodu. (Aj to len preto, lebo kontrolka paliva na mňa zúrivo žmurkala). Na trať vyšiel skúsený Jiří Dražďák s bolesťou zápästia. Marek Svoboda bol pripravený v boxe pre prípad poslednej výmeny. Ja som veril, že tá už nepríde, Jiří to dotiahol do úspešného konca.

Záver sme trošku taktizovali, medzi permanetnými teamami sme sa pohybovali na 10. pozícii, celkovo na 13. a vo svojej kategórii Superproduction sme boli PRVÝ. Preto sme dojazd do cieľa nezmyselne nezrýchľovali, preto že by sme už nič nezískali.

HODNOTENIA PRETEKU:

Majiteľ teamu – Martin KUZMA:

Hodnotiť môj výkon ako jazdca mi neprináleží (na motocykli som závodne sedel v Le Mans na 24 hodinovom preteku).

Mal som z tohto preteku veľké obavy. Výkon celého teamu ako celok bol fakt špičkový, dokázali sme sa ujednotiť a všetci sme chceli dôjsť na bodovaných priečkach. Som rád, že všetci naslúchali mojej zvolenej taktike, ktorá mi vyšla ako TÁ SPRÁVNA. Výkon mechanikov bez jedného problému – štandardné výmeny zvládali bravúrne, rovnako aj drobné závady počas celého preteku a som im za to všetko vďačný. Som rád, že ostatní jazdci verili mojim myšlienkam a názorom na tento pretek, ktorí skvelým tréningovým časom (Marek Svoboda) dokázal náš team postaviť na štartovú pozíciu s číslom 14. Marek alias Mára mi opäť svojimi výkonmi potvrdil, že je kvalitný jazdec, ktorý dokáže jazdiť takéto ťažké 24 hodinové závody a svojou pravdovravnosťou a rozvahou si opäť potvrdil svoje sympatie u mňa.

Jiří alias Balón má TIEŽ SVOJE DNI….. niekedy ma dokáže vytočiť do nepríčetnosti, ale jeho výkon zatieni tieto nálady a vždy dokáže zabojovať v správnej chvíli. So zármutkom musím konštatovať, že jediný, kto nedokázal vydržať aj predošlé neúspechy nášho tímu, ktoré však do motoristického športu patria, bol Miloš Čihák, naša nová nádej tímu, do ktorej som ja osobne vkladal obrovskú nádej. Naše cesty sa s týmto kvalitným pretekárom rozišli, každá iným smerom, čo ma veľmi mrzí, no aj toto motoristický život zo sebou prináša. („táto súťaž je pre tvrdých chlapov, ktorí musia vedieť aj prehrávať“)

Rád by som takto poďakoval celému tímu za 100% výkon v tomto preteku a všetkým sponzorom a fanúšikom za doterajšiu priazeň a podporu.

Team manager – Denisa Grešková:

V prvom rade chcem poďakovať komplet celému tímu, za prípravu na tento náročný pretek. Viem, že vzhľadom na povinnosti, ktoré každý z nás má je to neuveriteľné, ako dokážeme všetci na jednotlivých pretekoch zabudnúť na problémy z práce a sme tam naozaj jeden pre druhého.

Martin alias Maco opäť dokázal svojím teamovým kolegom a nám všetkým, že ešte nepomýšľa na športový dôchodok – je to ozajstný bojovník a takých ľudí si obzvlášť treba ceniť v športovom zápolení. Som rada, že svojím prístupom dokázal, že ešte asi nepovedal za MACO MOTO RACING všetko a ja sa teším, že práve on dostal ponuku na ďalší 24 hodinový pretek BOL DE OR, ktorú sme spolu prehodnotili a vzhľadom na potreby nášho teamu ju neprijal. Verím, že aj toto mu na sebavedomí neuberalo skôr naopak… Až teraz vychutnáva víťazstvo, nakoľko toto umiestnenie je pre náš tím najlepšie v doterajšej histórii tímu. Rovnako však aj Mára s Balónom ukázali, že naše predsavzatia v úvode sezóny neboli len slová…. CHLAPCI ĎAKUJEM VÁM!!! Rovnako ďakujem všetkým, ktorí nás podporujú a tešia sa spolu s nami z 8 bodov, ktoré sme doviezli z nemeckého Oschersleben.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom