Maco Racing Team

Osem hodín v Albacete – Tlačová správa tímu

Druhé podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta motocyklov sa konalo 21. mája v španielskom Albacete. Slovenský tím Maco Moto Racing prichádzal na miesto s cieľom vybojovať čo najviac bodov do hodnotenia seriálu, keďže prvé preteky vo Francúzsku napriek dobrému výkonu pre poruchu nedokončil.

Trojica pretekárov Jason Pridmore, Greg Junod a Gregg Black jazdila v tréningoch bez zbytočného riskovania, takisto tímový motocykel Yamaha bol výborne pripravený a po kvalifikáciách patrila tímu siedma pozícia na štartovom rošte.

Do pretekov odštartoval výborne Junod, ktorý jazdil spočiatku na štvrtom mieste. Neskôr sa pred slovenský tím posunuli dva favorizované tímy, no šieste miesto dokázala trojica pilotov s istotou udržiavať s tým, že dokázali držať krok aj s pred nimi jazdiacimi posádkami oficiálnych tímov. V závere pretekov sedel na tímovej Yamahe už len Junod, ktorý dokázal za tmy jazdiť najrýchlejšie časy. Po odstúpení piateho tímu poradia sa Maco Moto Racing dostal na skvelé piate miesto, ktoré mu patrilo aj v cieli.

Vďaka tomuto výsledku sa slovenský tím dostal na jedenáste miesto priebežného poradia šampionátu so ziskom trinástich bodov.

 

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

S výsledkom, ako aj s výkonom nášho tímu som veľmi spokojný, veď po podujatí Bol d’Or, ktoré sme napriek dobrému priebehu nedokončili, sme zase dokázali naše kvality a sme opäť v hre. Na Albacete sme mali perfektne pripravený motocykel, takže v tréningoch nebolo ani veľa práce a ani sme zbytočne netlačili, šli sme na istotu. Za celý víkend nastal len malý technicky problém s plniacim ventilom na nádrži, čím nám o niečo dlhšie trvalo tankovanie, ale náš výsledok to neovplyvnilo. Počas pretekov sme šli s prehľadom, v závere jazdil na motocykli len Greg Junod, ktorý za tmy dosahoval veľmi rýchle časy, a tak sme skúsili vyvinúť tlak na tím rakúskej Yamahy, ktorý mal na nás náskok len jedného kola. Aj keď to nevyšlo, dosiahli sme výborný výsledok, pričom sme boli najrýchlejším neoficiálnym tímom. Vďaku vyjadrujem pretekárom aj celému tímu, všetci pracovali na sto percent, takisto našim partnerom, veľká vďaka patrí spoločnosti Dunlop za ich fantastickú podporu. Účasť na nadchádzajúcej osemhodinovke v Suzuke, je pre nás žiaľ nereálna, v súčasnej situácii ju bez podpory partnerov  nedokážeme finančne pokryť, hoci byť tam je našou veľkou túžbou. Najbližšie nás teda pravdepodobne čakajú augustové preteky v anglickom Donington Parku.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom