Maco Racing Team

Oschersleben – tlačová správa tímu

V nemeckom Oscherslebene pokračovali tretím podujatím Majstrovstvá sveta cestných motocyklov v kategórii Endurance. Slovenský tím Maco Racing do Nemecka odchádzal s cieľom vrátiť sa v tabuľke do prvej desiatky, o ktorú prišiel neúčasťou na pretekoch v japonskej Suzuke.

V bratislavskej centrále tímu sa pre splnenie cieľa okrem technickej prípravy v tíme pripravili aj jazdeckým obsadením, účastníka Majstrovstiev sveta kategórie Supersport, Taliana Massima Roccoliho, ktorý s tímom štartoval aj na podujatí Bol d´Or, doplnil Švajčiar Gregory Junod, ktorý so slovenským tímom jazdil už v predchádzajúcich dvoch sezónach. Tretím pretekárom bol španielsky jazdec José Luis Rita.

Po pätnástom mieste v kvalifikácii sa v samotných pretekoch tím prepracovával dopredu, no už v úvode prišiel pád Švajčiara Junoda a následnou opravou sa tím prepadol až na koniec štvrtej desiatky poradia. Skvelou stíhacou jazdou a výbornými časmi sa postupne slovenský tím prepracovával dopredu, no počas osemhodinových pretekov sa toho zase až tak veľa stihnúť nedá. Výsledné 17. miesto v celkovom poradí a ôsme v kategórii EWC však dokázalo aspoň naplniť predsavzatie vrátiť sa do prvej desiatky hodnotenia šampionátu, keď je pred posledným podujatím seriálu, ktoré sa koná o mesiac, 21. a 22. septembra vo francúzskom Le Mans, na ôsmom mieste.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Na tímovom brífingu sme sa po zvážení našej situácie v hodnotení svetového šampionátu  v našej kategórii rozhodli, že pôjdeme na istotu. Kvalifikácie prebiehali bez probémov, na nič sme netlačili, ale Massimo v nájazde do svojho najrýchlejšieho kola havaroval, takže sa nám to skomplikovalo a po kombinácii časov oboch kvalifikácií sme štartovali z 15. pozície. Na preteky bol celý tím stopercentne pripravený a koncentrovaný.
Po štarte pretekov sa Greg Junod prebojoval na 9. miesto, no prišiel pád na výjazde na cieľovú rovinku a bolo všetko inak ako sme naplánovali. Greg došiel s poškodeným motocyklom do boxu, čo je v našom prípade veľký progres, keďže v predchádzajúcich sezónach bol motocykel po pádoch vždy natoľko poškodený, že sa nedal dopraviť ani do boxu :-). Následnou opravou sme stratili dvanásť minút a to bol rozhodujúci dôvod toho, že sme nedosiahli lepší výsledok.
Koncentrovali sme sa tak už len na stíhaciu jazdu, na ktorú sme už doslova zvyknutí. Tá však stačila len na 17. miesto celkovo a v ôsme kategórii EWC, z ktorého mám zároveň aj radosť, no naše ciele boli pochopiteľne vyššie. Musím vyzdvihnúť prácu celého tímu, nebyť toho pádu, bolo by všetko stopercentné. K tomu pádu uvediem, že kolo predtým tak spadli traja jazdci a spolu s Gregom opäť ďalší dvaja jazdci. Nedá sa nič robiť, aj toto je motošport, ale ideme ďalej, pre posledným podujatím, 24-hodinovkou v Le Mans sme priebežne na ôsmej pozícii, takže sme prakticky okamžite začali s prípravou na toto najťažšie podujatie na svete. Ďakujem za podporu všetkým našim partnerom a fanúšikom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom