Maco Racing Team

Omega Maco Racing Team v Suzuke

V poslednú júlovú nedeľu sa v japonskej Suzuke uskutočnilo záverečné podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov v sezóne 2018-2019. Na mieste sa predstavil aj slovenský Omega Maco Racing Team, na ktorého motocykli Yamaha sa striedali Poliak Pawel Szkopek a bývalý svetový šampión tejto disciplíny, Brit James Ellison.

Podujatie v Japonsku je mimoriadne prestížne pre motocyklové továrne, ktoré do tohto podujatia nasadzujú hneď niekoľko motocyklov a takisto popredných pretekárov z majstrovstiev sveta Superbikov a konkurencia tak býva veľmi silná.
Slovenský tím štartoval v japonskej Suzuke už v minulosti. V roku 2007 obsadil druhé miesto v triede Superproduction, o dva roky neskôr bol v celkovom hodnotení pretekov na vynikajúcom 11. mieste.

Po kvalifikácii patrilo nášmu tímu 29. miesto na štartovom rošte. Do pretekov odštartoval Ellison a veľmi rýchlo sa prebojoval o niekoľko miest dopredu. Čoskoro sa pozícia tímu ustálila okolo 20. priečky, ktorú dvojica pretekárov udržala až do konca. V konkurencii viac ako 60 tímov bol tento výsledok po smolnom priebehu sezóny rozhodne potešujúci.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Príprava na preteky prebehla na poslednú chvíľu, keďže o našej účasti v Suzuke sa rozhodlo dosť neskoro. S novým sponzorom sme v Japonsku štartovali pod názvom Omega Maco Racing.
Vo voľných tréningoch sa naši pretekári zoznamovali s traťou, keďže sme tam s týmto motocyklom ešte neboli. Stále sa menili podmienky na dráhe, do prvej kvalifikácie sme už našli nejaké nastavenie, ale nebolo to celkom to správne, preto sme pred druhou kvalifikáciou pracovali na zmenách a boli z toho cca o dve sekundy lepšie časy.
Po kvalifikácii nám patrilo 29. miesto na štarte. Mal nasledovať ešte jeden tréning plus ďalší nočný, ktoré však boli pre dážď zrušené a to bol pre nás veľký problém, pretože po štarte pretekov sa zmenil grip a my sme museli zmeniť celú stratégiu. Pretože sme šli len vo dvojici jazdcov, museli sme robiť menej kôl na jeden stint. Všetko ale správne fungovalo a nakoniec z toho bolo 20. miesto v cieli celkovo a šieste medzi permanentnými tímami, s čím sme určite spokojní.
Celý tím aj tentoraz pracoval na sto percent, veľmi náročné to bolo aj pre dvojicu pretekárov.
Celkovo sme sezóne 2018-2019 skončili na 32. mieste so ziskom 16,5 bodu a v nezávislých tímoch sme na 17. priečke. Nie je to podľa našich predstáv, ale je to jednoducho šport…
Ďakujem Omega Group za to, že sme mohli štartovať v Suzuke a takisto všetkým našim partnerom a fanúšikom za podporu počas celej sezóny.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom