Maco Racing Team

Omega Maco Racing Team na 8-hodinovke v Suzuke

Záverečné podujatie sezóny FIM EWC 2018/2019 sa koná počas nadchádzajúceho víkendu ako osemhodinové preteky v japonskej Suzuke. Na mieste sa predstaví aj slovenský tím Omega Maco Racing s Poliakom Pawlom Szkopkom a Britom Jamesom Ellisonom za riadidlami tímovej Yamahy. 

Priamy prenos pretekov budete môcť sledovať v nedeľu od 4:00 hod na televíznom programe Eurosport 2.

Live Timing

Kompletné výsledky 

Časový harmonogram

Štartová listina

Sobota: Celý dnešný program na dráhe bol zrušený pre tornádo. Tím Omega Maco Racng je pripravený na zajtrajšie preteky, štartovať bude Pawel Szkopek, keďže James Ellison nemôže bežať po operácii nohy, ktorú si zranil v roku 2015, keď mu vyskočila bedrová kosť. Pit Walk prebehol aj napriek dažďu a zúčastnilo sa ho asi 40 tisíc fanúšikov… Edit: Do pretekov predsa len odštartuje Ellison!

Piatok: Na súťažiacich čakajú ťažké podmienky, veľká horúčava a vlhkosť, pričom v sobotu sa očakávajú silné dažde a organizátori už pripravili tímom pred boxy mechy s pieskom, aby im dnu nezatekalo. Všetci veria, že v nedeľu, v deň pretekov, bude počasie lepšie. Pawel Szkopek má za sebou pád vo voľnom tréningu, mechanici mali plné ruky práce a motocykle sú už pripravené na oficiálny voľný tréning a následné kvalifikácie, ktoré rozhodnú o postavení na štarte.

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom