Maco Racing Team

Omega Maco Racing Team bude štartovať na osemhodinovke v japonskej Suzuke

Sezóna majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov vyvrcholí 29. júla 2019 osemhodinovými pretekmi v japonskej Suzuke. Na mieste bude štartovať aj slovenský tím Maco Racing s podporou spoločnosti Omega. Za riadidlami tímovej Yamahy sa budú striedať Poliak Pawel Szkopek a Brit James Ellison, účasť tretieho pretekára je predmetom rokovaní.

Pre výborného poľského pretekára Pawla Szkopka, ktorý niekoľko dní po pretekoch v Suzuke oslávi 44 narodeniny, to nebude prvá spolupráca so slovenským tímom. V minulosti štartoval ako jazdec Maco Racing Teamu práve na pretekoch svetového šampionátu EWC a za sebou má aj štarty v šampionátoch World Superbike a World Supersport.
38-ročný Brit James Ellison má počas kariéry na svojom konte množstvo úspechov, pričom v roku 2003 sa stal majstrom sveta v seriáli EWC, keď bol jeho tímovým kolegom Američan Jason Pridmore. Okrem toho Ellison štartoval aj v seriáli MotoGP, World Superbike, World Supersport a v posledných rokoch je účastníkom šampionátu British Superbike.

Tím Maco Racing štartoval v japonskej Suzuke už v minulosti. V roku 2007 obsadil druhé miesto v triede Superproduction, o dva roky neskôr bol v celkovom hodnotení pretekov na vynikajúcom 11. mieste. Tento rok má slovenský tím v doterajšom priebehu šampionátu smolnú sezónu, keď na predchádzajúcich podujatiach seriálu vybojoval len 12 bodov a v priebežnom hodnotení je na 26. mieste.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„S túžbou zúčastniť sa s naším tímom na osemhodinových pretekoch v Suzuke nás oslovil Pawel Szkopek so svojím partnerom, spoločnosťou Omega. S radosťou sme do tohto projektu šli, pretože v doterajšom priebehu sezóny nás postretlo mnoho smoly a v Japonsku, kam sme pôvodne neplánovali ísť, tak môžeme aspoň čiastočne zvrátiť pre nás nepriaznivý vývoj sezóny. Do Japonska pôjdeme s rešpektom ku všetkým tímom, ktoré tam budú, keďže toto podujatie je pre motocyklové továrne mimoriadne prestížnym a do pretekov nasadzujú známe mená aj z ostatných svetových šampionátov. V minulosti sa nám tam však darilo, a tak do Japonska odcestujeme s nádejou. Ďakujem všetkým našim partnerom, ktorí pri nás stoja aj napriek ťažkým časom, ktoré prežívame. Vytrvalostný šport je v mnohom o šťastí, raz si hore, potom zase dole, výsledok sa nedá kúpiť. My sa však vždy pripravujeme na sto percent a rovnako je tomu aj pred podujatím v Suzuke. kam cestujeme hneď po skončení pretekov šampionátu Alpe Adria v nemeckom Oscherslebene.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom