Maco Racing Team

Odcestovali sme na Bol d´Or

78. ročníkom slávnych pretekov Bol d´Or bude na budúci týždeň odštartovaný nový ročník majstrovstiev sveta vytrvalostných motocyklov, v ktorých nás aj tento rok bude reprezentovať slovenský tím Yamaha Maco Racing. Oproti pôvodným predpokladom však na mieste bude chýbať slovenský pretekár Tomáš Svitok, ktorý mal byť tento rok práve jazdcom nášho tímu.

BEZ TOMÁŠA SVITKA
Tomášovi sa nakoniec predsa len, žiaľ, nepodarilo zohnať finančnú čiastku, ktorá bola podmienkou jeho účasti na pretekoch v Magny Cours. „Je to škoda, žiaľ situácia bola pre Tomáša nepriaznivá, predĺžil som o niekoľko dní aj termín splatenia peňazí, ale nakoniec sa mu to nepodarilo a ja už som z časových dôvodov bol nútený riešiť obsadenie tímu pre preteky v Magny Cours. Všetko sa to udialo na poslednú chvíľu, už nebolo možné čakať dlhšie,“ vysvetľuje situáciu majiteľ tímu Martin Kuzma.

JAZDECKÉ ZLOŽENIE
V akom jazdeckom zložení sa teda tím Yamaha Maco Racing na podujatí Bol d´Or predstaví? „Jazdci sú pripravení v zložení Didier van Keymeulen, Marko Jermann a Pawel Szkopek,“ prezrádza Kuzma. „Náhradníkom je Slovák Tomáš Krajčí, s ktorým sme už v minulosti niekoľkokrát úspešne spolupracovali a vlani na Slovakia Ringu, kde náš tím zorganizoval vytrvalostné preteky, Tomáš dokázal, že aj po liečbe komplikovanej zlomeniny nohy je stále vynikajúcim jazdcom a v budúcnosti by ešte mohol výrazne prehovoriť do výsledkov napríklad aj práve v MS Endurance.“

Kuzma po vlaňajšom striedaní pretekárov, kedy nevsadil na stabilné jazdecké obsadenie a táto taktika priniesla úspech v podobe konečného siedmeho miesta vo svetovom šampionáte, ide do nového ročníka s rovnakou taktikou. „Viedli sme predbežné rozhovory s viacerými pretekármi so svetových šampionátov, ale nakoniec sme boli obmedzení tým, že termín nášho podujatia koliduje s pretekmi MS Superbikov. Aj tak som však presvedčený, že naša taktika do samotných pretekov môže s týmito skúsenými pilotmi priniesť výborný výsledok. Ako tomu už býva, veríme, že na našej strane bude aj toľko potrebné šťastie. Už teraz v sobotu nás čaká test a potom náročný týždeň, ktorý pre nás, verím, dopadne úspešne,“ nádeja sa Maco.

KTO SÚ JAZDCI TÍMU?
30-ročný Belgičan Didier van Keymeulen je mimoriadne skúsený pretekár, ktorý má na svojom konte množstvo úspechov na medzinárodnom poli. K jeho najväčším úspechom rozhodne patrí prvenstvo v seriáli FIM Superstock 1000 Cup v roku 2005, okrem toho sa úspešne prezentoval v seriáloch MS Supersport, IDM, či práve vo vytrvalostných majstrovstvách sveta.

Poliak Pawel Szkopek má rovnako skúsenosti s tímom Maco Racing

Poliak Pawel Szkopek má rovnako skúsenosti s tímom Maco Racing

29-ročný Slovinec Marko Jerman je známy aj z našich okruhov v seriáli Alpe Adria Champinship, no má za sebou aj účasť vo svetovom šampionáte Supersportov. Je mladším bratom Igora Jermana, popredného pretekára a ex-šampióna MS Endurance.

Aj 38-ročný Poliak Pawel Szkopek je veľmi dobre známym jazdcom seriálu Alpe Adria a počas uplynulého víkendu sme ho mohli vidieť aj na Slovakia Ringu. Okrem toho má skúsený pretekár za sebou aj štarty v MS Superbikov a Supersportov, navyše sa so slovenským tímom Maco Racing predstavil práve na podujatí Bol d´Or už v roku 2010.

Púť slovenského tímu Yamaha Maco Racing na podujatí Bol d´Or budeme na portáli Moto-cup.sk sledovať tradične on-line.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom