Maco Racing Team

O 6-hodinovke v Albacete

Po pretekoch v Le Mans, z ktorých sme odstúpili pre technickú poruchu elektroniky sme boli presvedčení, že máme na celkové pódiové umiestnenie. Celý team cestoval do Albacete ešte viac motivovaný. Prekvapením pre nás bolo veľmi chladné počasie počas celého víkendu a tak aj cez preteky.

Prvé voľné tréningy sme využili na nastavenie motocyklov, a to sa nám podarilo. 1. kvalifikáciu začal Warwick Nowland, ako prvý jazdec teamu. Úvod išiel na suchej trati a keď dosahoval najrýchlejšie časy, začalo opäť pršať.

Ako druhý jazdec nastúpil do kvalifikácie Jason Pridmore, trať bola prevažne mokrá a tak celé štartové pole už spomalilo, no my sme na záver použili kvalifikačnú pneumatiku. V tom čase na trati po páde iného jazdca a za asistencie silného dažďa kvalifikáciu zastavili.

Náš tretí jazdec Martin Kuzma nenastúpil do kvalifikácie, nakoľko podmienky na trati to nedovoľovali a časy by neboli relevantné.

Taktika nášho teamu však vyšla a po zrátaní časov našich dvoch pilotov, sme boli v celkovom hodnotení po prvej kvalifikácii na POLE POSITION. Nasledujúce ráno druhá kvalifikácia prebiehala v obdobných podmienkach no jazdci sa už plne koncentrovali na preteky.

Preteky v Albacete sú časovo veľmi náročné, nakoľko v deň pretekov sa ide ráno 2. kvalifikácia, následne Warm up a hneď aj preteky, nechceli sme nič riskovať a náš team po prvej a druhej kvalifikácii obsadil celkovo 8. pozíciu na štarte. Na štart sa za nás pripravil Jason Pridmore. Prvý krát v histórii pretekov v Albacete sa štartovalo iným spôsobom ako je v Endurance zvykom.

Do úvodu preteku boli nastavené safety car a prvé dve kolá sa išlo za nimi. Po štarte sme sa pohybovali od 3. do 6. miesta podľa pit stopov. Po prvej sekcii ktorá trvala 1 hod. 45 min., prevažná časť bola doprevádzaná safety car, nastúpil na trať Warwick Nowland a udržiaval našu pozíciu celkovo od 4. až do 6. miesta. Naša taktika spočívala v tom, že sme chceli Jason Pridmora na záver pretekov udržať čo najdlhšie na trati, pretože dosahoval fantastické časy na vode a bol druhý najrýchlejší pilot na trati.

Po Warwickovi nastúpil Jason s novou mokrou pneumatikou, no po jeho 4 kolách padol a následne sa začala v boxe oprava motocykla. Celá oprava trvala fantastických 6 minút, celkovo no sme sa už prepadli na 22. miesto. Opäť si sadol na motocykel Jason Pridmore, po páde mal narazenú ruku a nohu, no profesionál sa nezaprie… Hneď po jeho výjazde na trať sme sa posúvali na vyššie pozície.

Team bol v boxe pripravený na pit stop: výmenu jazdcov a dotankovanie, no v momente keď Jason prišiel, ukázal znamenie, že dotankovať a on ide opäť na trať. Neuveriteľné…

V danú chvíľu sme boli na 6. pozícii a asi desať minút pred koncom preteku, Jason na veľmi ťažkej a už aj špinavej trati opäť padol, no pád nebol vážny a on sa rozhodol dojazdiť pretek s motocyklom, tak ako ostal po páde, nenasledoval box, nestrácali sme drahocenné sekundy…

Šachovnicová zástava ukončila pretek a naša celková pozícia po dvoch pádoch v mokrých pretekoch v EWC je 6.miesto. Poďakovanie patrí jazdcom, Warwick a Jason odviedli fantastickú prácu a rovnako však aj všetci mechanici, koordinátor, časomerač, tankovač, teamový hasič a v neposlednom rade catering. Slovenská kuchyňa v našom teame veľmi chutí…

Týmto ďakujeme aj našim partnerom: spoločnosti BK Group, Agentúre Forsage, DM systems a všetkým, ktorí mám verili a veria aj naďalej a podporujú nás!!! Naše ciele sú vyššie a už teraz sa všetci spoločne tešíme na preteky v japonskej Suzuke, kde pôjdeme 8-hodinové preteky. Ešte raz úprimná vďaka, Vám všetkým !!!!

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom