Maco Racing Team

Náš tím sa chystá na preteky Macau GP!

Hoci je slovenský tím Yamaha Maco Racing známy predovšetkým z majstrovstiev sveta Endurance, v novembri naňho čaká premiéra na 61. ročníku známych road racingových pretekoch Macau Grand Prix. Pôvodne sa malo v tomto termíne konať posledné podujatie vytrvalostného šampionátu v Katare, ale po jeho zrušení sa tak slovenský tím ako prvý z východnej Európy zúčastní práve pretekov v Macau.

„Štartovať v Macau Grand Prix bolo veľa rokov mojou túžbou, ale moja manželka a tímová manažérka v jednej osobe mi to celkom oprávnene nedovolila,“ vraví s úsmevom majiteľ tímu Yamaha Maco Racing Martin Kuzma. „Takto sa môj sen čiastočne splní, i keď na mieste nebudem štartovať ja sám, ale zúčastníme sa ho ako tím. Za tým všetkým stoja naše kontakty s tamojším pretekárom João Fernandesom, s ktorým sa poznáme z MS Endurance a dohoda s tímom CF Racing Team 32. Po spoločnom rokovaní sme sa dohodli na spolupráci na tomto projekte, kde my zabezpečíme techniku a Fernandes pretekárov,“ vysvetľuje Kuzma pozadie účasti tímu.

Účasť slovenského tímu v Macau by mohla odštartovať jeho pôsobenie aj na najznámejších podujatiach na prírodných okruhoch. „Naša tohtoročná účasť na týchto pretekoch bude akoby skúškou,“ vysvetľuje Kuzma. „Ak sa dohodneme na ďalšej spolupráci, mohlo by to znamenať, že v roku 2015 by sme sa mohli zúčastniť celej série road racingových pretekov. Tento rok to teda bude predovšetkým náš prvý spoločný krok, od ktorého by sme sa radi odrazili k ďalšej spolupráci“

A kto bude v Macau sedlať dva motocykle Yamaha slovenského tímu? S tradičným tímovým číslom 14 sa predstaví Portugalčan André Pires, ktorý na konci augusta oslávi 25. narodeniny. Ten vlani v Macau zajazdil svoj najrýchlejší čas v hodnote 2:32,061 a ako najlepší nováčik sa v cieli pretekov umiestnil na 13. priečke, čím dokázal svoj obrovský talent. Tento rok bude Pires štartovať po prvý raz s motocyklom Yamaha, takže predovšetkým bude potrebné preňho správne nastaviť motocykel, no v tíme reálne pomýšľajú na to, že pri jeho jazdeckých kvalitách by mohol preteky dokončiť v prvej desiatke hodnotenia. Momentálne je vedúcim jazdcom priebežného hodnotenia portugalského superbikového šampionátu, v roku 2011 sa stal národným majstrom v triede 125 GP.

Druhým pretekárom jazdiacom na Yamahe slovenského tímu bude 26-ročný Juhoafričan Allann-Jon Venter, ktorý sa v Macau predstaví so štartovým číslom 62. Aj on vlani v Macau debutoval a v pretekoch skončil na 18. mieste, pričom jeho najlepší čas mal hodnotu 2:35,126. Aj v jeho prípade sa tento rok dá rátať so zlepšením, prvá pätnástka je reálna, určite však môže prekvapiť ešte lepším výsledkom.

Tohtoročné podujatie Macau Grand Prix, kde sa tradične okrem motocyklov jazdia svoje preteky aj formule a cestovné automobily, sa bude konať v dňoch 13. – 16. novembra.

Pre lepšie predstavenie pretekov Macau GP vám prinášame nasledujúce video:

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom