Maco Racing Team

Maco Racing Team v Le Mans odstúpil

Po piatich hodinách sa rozhodli v tíme Maco Racing odstúpiť z 24-hodinových pretekov v Le Mans. Príčinou boli dve havárie maďarského pretekára Ágostona Rosivalla. „Po dvoch haváriách už nemáme šancu bojovať o popredné umiestnenia a tak nemá význam ďalej pokračovať,“ vysvetľuje šéf a zároveň pretekár tímu Martin Kuzma chvíľu po rozhodnutí o odstúpení. „Ágoston momentálne leží v karavane, má narazenú ruku a je predovšetkým veľmi sklamaný.“

Maco je aj napriek odstúpeniu spokojný: „Dokázali sme, že sme oproti minulému roku omnoho ďalej. Všetci čo videli vybavenie nášho tímu a samotné motocykle, nešetrili slovami chvály.“

Včera večer sa tím dohadoval dokonca s Thomasom Hinterreiterom, ktorý bol veľmi prekvapený tímovým zabezpečením a prejavil dokonca záujem o štart v tíme Maco Racing. Žiaľ, Hinterreiter mal zlomené dve rebrá, a tak z možného angažmá nakoniec zišlo. Náš tím sa v dobrom svetle predstavil aj pri výmenách kolies a dopĺňaní paliva, kde patril medzi najrýchlejšie. „Maco si na zabezpečenie v boxoch potrpí, a tak bol teraz oprávnene pyšný,“ vraví manažérka tímu Denisa Grešková.

„Ak by som mal hodnotiť naše vystúpenie v Le Mans, tak musím byť aj napriek výsledku spokojný,“ hodnotí Martin Kuzma. „Vieme, že máme na viac, a tak sa s chuťou môžeme pustiť do prípravy pre ďalšie preteky šampionátu. Z Assenu si vezieme dva body, v dobrom svetle sa uviedol Vlado Častka. V tíme vládne skvelá nálada a to je veľmi dôležité.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom