Maco Racing Team

Maco Racing Team v Katare online

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Náš tím má pred sebou druhé podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta, ktoré sa bude konať v sobotu ako 8-hodinové preteky v Katare.

Výsledky a Live Timing z Kataru sa vám zobrazí kliknutím sem…
Grafický Live Timing nájdete tu…

SOBOTA:

0:00 h: Cieľ pretekov! Slovenský tím Maco Racing je na deviatom mieste, pričom v rámci kategórie EWC končí piaty. Gratulujeme!
Víťazom sa stáva tím BMW Motorrad France pred tímom Bolliger Kawasaki a Honda TT Legends. V rámci hodnotenia Svetového pohára triedy Superstock víťazí tím QERT.

23:30 h: Polhodina do konca, nič sa nemení, akurát súboj o víťazstvo v Stockoch sa pritvrdilo, rozdiel medzi tímami QERT a Penz13 je 30 sekúnd!

23:00 h: Presne hodina zostáva do cieľa dnešných pretekov, slovenský tím si udržuje deviatu celkovú pozíciu s dvojkolovým náskokom na tím Atomic Motosport. Strata nášho tímu na ôsme miesto je takisto dve kolá.

22:30 h: Hodinu a pol pred koncom pretekov postupuje Maco Racing Team na deviate miesto. V kategórii EW C je stále piaty.

22:05 h: Jakub Bach: „Po 6tich hodinách sme na 10tej pozícii. Technika slúži a všetko je v poriadku. Po 5tich hodinách sme boli donútení počas pretekov vymeniť transpondery, ktoré od začiatku nefungovali. Inak nič nové, chalani jazdia rovnaké časy a naša snaha je prísť do cieľa v Top Ten.“

22:00 h: Dve hodiny do konca pretekov, slovenský tím stále na desiatom mieste celkovo a na piatom v kategórii EWC. Strata na 9. miesto jedno kolo, náskok na jedenáste sedem kôl. SERT sa už posunul na 4. miesto, teraz je však šiesty. Na čele nič nové.

21:15: Maco Racing tím je na desiatom mieste.

21:00: Tri hodiny do cieľa. Slovenský tím stále jedenásty, pomaly sťahuje stratu na desiaty tím QERT2. Po problémoch v úvode sa už na šieste miesto prepracovali obhajcovia titulu majstrov sveta, teda tím SERT a dostihol tak už spomínané tímy QERT (štartuje v ňom okrem domáceho Al Malkiho aj Anthony West a Nemka Nina Prinz) a Penz13.

20:45 h: Maco Racing Team je na jedenástom mieste. Určite bude cieľom tímu umiestnenie v prvej desiatke. V kategórii EWC je na piatom mieste. Na prvých troch miestach nie je nič nové, krásny súboj o prvé miesto v triede Superstock zvádzajú tímy QERT, ktorý chce na domácej pôde uspieť a tím Penz13 s Michalom Fillom. Okrem víťazstva v triede bojujú zároveň o štvrté miesto v hodnotení bez rozdielu tried a to už je obrovská motivácia!

20:00 h: V polovici pretekov je slovenský tím na 11. mieste. Problémy mal tím rakúskej Yamahy, ktorý sa prepadol a momentálne je štrnásty. Na čele je trojica BMW, Bolliger Kawasaki a Honda TT Legends.

19:00 h: Jakub Bach: „Po troch hodinách sme na 14-tom mieste. Hneď po štarte vybuchol na cieľovej rovine jednému teamu motor, maršali nesignalizovali zmenu gripu na trati a tím Folch mal ťažký pád v prvej zákrute. Na rozliatom oleji vyletelo z trate niekoľko motoriek a medzi nimi aj Greg Junod, ktorý radšej vyšiel rovno do štrku ako by mal riskovať šmyk na pneumatikách od oleja. Keď zastal v štrku spadol na bok, zdvihol motorku a stratil asi 20 sekúnd. Na trať vyšiel safety car a Greg zašiel do boxu. Vymenili sa pneumatiky a vyčistila motorka od štrku, našťastie nebolo nič poškodené.“

18:45 h: S veľkými problémami bojuje favorizovaný tím Yamaha GMT94, ktorý sa postupne prepadol až na záver výsledkovej listiny. Na čele BMW, Honda TT Legends, Yamaha Austria a Bolliger Kawasaki. Na piatom mieste je najrýchlejší tím svetového pohára Superstockov Penz13, v ktorom štartuje aj Michal Filla z ČR. Maco Racing Team je momentálne na 14. mieste, v triede EWC na siedmom.

18:00 h: Po dvoch hodinách je na prvom mieste tím BMW, pre Yamahou Austria a Bolliger Kawasaki. Slovenský tím je na 14. mieste.

17:15 h: Maco Racing Team je na šestnástom mieste, na čele Yamaha Austria, BMW a SERT.

16:30 h: Polhodina je za nami, na čele sa situácia nemení, slovenský tím sa posunul na 13. miesto.

16:15 h: Štvrť hodiny po štarte pretekov sa tím Maco Racing pohybuje na 14. mieste. Na čele si buduje náskok tím BMW Motorrad France, pred SERT-om a rakúskou Yamahou.

12:00 h: Jakub Bach: „Práve všetko pripravujeme na warm up, robíme posledné úpravy na motorke, posledné nastavenie a o 17:00 h (16:00 h na Slovensku) štartujú preteky, ktoré končia o 01:00 h.“

—————————————————————————————————-

PIATOK:

Po kvalifikáciách patrí slovenskému tímu 11. miesto na štartovom rošte. Po kvalifikáciách patrí slovenskému tímu 11. miesto na štartovom rošte.  „Bol to veľmi zložitý deň. Druhé kolo kvalifikácií druhých jazdcov bolo prerušené, pretože bol problém s timekeepingom,“ vraví Jakub Bach. „Nakoniec sa mala kvalifikácia opakovať o 01:00 h, ale napokon to zrušili a berú výsledky z prvého kola kvalifikácií…“

Výsledky kvalifikácie

—————————————————————————————————-

ŠTVRTOK:

17:00 h: Včera absolvoval tím administratívnu a technickú prebierku a prvé jazdy na okruhu. „Včera sme jazdili na motorke len pár kôl,“ informuje nás priamo z Kataru tímový koordinátor Jakub Bach. „Potrebovali sme priamo cez obed zistiť ako sa stíha chladiť motor, keďže sú tu teploty blížiace sa k 50 stupňom Celzia. Doteraz ide všetko v poriadku a dúfame, že to tak zostane až do cieľa pretekov. Večer o 19. hodine nás čakajú prvé voľné tréningy.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom