Maco Racing Team

Maco Racing Team v Katare – Online

Na okruhu Losail v sobotu osemhodinovými pretekmi skončí tohtoročný vytrvalostný svetový šampionát. V tomto článku sa vám budeme prihovárať priamo z miesta konania podujatia.

Live Timing sledujte po kliknutí sem…

Výsledky pretekov (podľa tried)

SOBOTA:

19:00 – Cieľ: Maco Racing Team končí v Katare na jedenástom mieste, v triede EWC získava 11 bodov za siedmu priečku a v záverečnom hodnotení šampionátu sa umiestňuje na deviatom mieste, čo je najlepšie umiestnenie tímu počas deväťročného pôsobenia v seriáli MS Endurance.

Denisa Grešková: „Na záver sme si užili ešte riadne nervy, s najväčšou pravdepodobnosťou prišlo k poruche spojky, Jason mohol radiť len niektoré prevodové stupne, a tak sme túžili za každú cenu prísť do cieľa. Tých posledných štyridsať minút trvalo večnosť. Naším cieľom bolo ešte dobehnúť tím Folch, ale nakoniec sme boli radi aj za to, že sme v cieli, i keď nás mrzí, že sme v poslednom kole prišli o desiate miesto. Je z toho siedme miesto v triede a z toho plynúce body a to je najdôležitejšie. Ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom za podporu, pozdravujeme vás!“

18:50 – Desať minút pred koncom klesá náš tím na desiate miesto, v triede EWC je siedmy. Zmena aj na druhom mieste, podľa očakávania sa tím BMW99 dostal pred SERT.

18:40 – Časy nášho tímu sú výrazne slabšie, do konca zostáva 20 minút a Maco Racing je na deviatom mieste, v triede stále siedmy. Prituhuje v boji o druhé miesto, medzi SERT a BMW99 je rozdiel 9 sekúnd…

18:10 – Striedanie, na trati je Pridmore, tím klesol na ôsme miesto, v triede je stále siedmy.

18:00 – Začala posledná hodina pretekov, nič sa nemení, Junod jazdí siedmy, strata na Folch je jedna minúta. Na čele je s istotou GMT94, o druhé miesto ešte môžu zviesť súboj SERT a BMW99.

17:30 – Predposledné plánované striedanie, na trať vyšiel Junod.

17:10 – Pridmore práve zajazdil najrýchlejší čas nášho tímu v týchto pretekoch – 2:03,977

17:00 – Dve hodiny do konca pretekov, slovenský tím je na siedmom mieste so stratou 1,5 minúty na španielsko tím Folch.

16:00 – Maco Racing Team jazdí už na siedmom mieste, na trati je Junod. Prvé tri tímy hodnotenia, GMT94, SERT a BMW99, sú v rozpätí jediného kola.

14:55 – Pred ďalším striedaním v polovici pretekov je slovenský tím na deviatom mieste.

14:40 – Pridmore jazdí na jedenástom mieste.

14:20Denisa Grešková: „Časy robíme dobré… Nech to ide len hore, jediný problém bola tá nešťastná pneumatika… Škoda toho, aj Dani Ribalta jazdil vtedy za Gregom a hovoril nám, že čo zákruta to šmyk, mal to vraj veľmi ťažké… Práve sme striedali, na trati je Jason.“

14:10 – Junod práve zajazdil najrýchlejšie kolo tímu v týchto pretekoch a približuje sa k súperom pre sebou. Na najbližšieho súpera v triede EWC, tím Folch stráca jedno kolo.

13:47 – Na trati je 15 minút Junod, 12. miesto. Ak by to takto dopadlo aj v cieli, slovenský tím by v konečnom hodnotení šampionátu obsadil deviate miesto. Na čele je stále GMT 94, priblížil sa mu však SERT. Na trtie miesto sa po problémoch v úvode prebojoval YART.

13:00 – Denisa Grešková: „Po štarte Gregovi začala v 4. kole veľmi šmýkať zadná pneumatika, šiel stále na hranici highsidu, bol veľmi smutný, že sme strácali pozície, hneď ako si to pozrel človek od Dunlopu, tak povedal, že to bola chybná pneumatika a to nás pripravilo o lepšie miesta. V tretej výmene je tam Black, ideme ďalej a robíme čo sa dá.“

13:00 – Slovenský tím postúpil na 13. pozíciu a vo svojej triede je ôsmy

12:45 – Black je pätnásty, v triede EWC deviaty

12:38 – Na trať vychádza Black – 17. miesto. Na čele je GMT94 TT Legends a SERT-om.

12:00 – Po prvej hodine pretekov je na trati Pridmore, z 21. pozície po striedaní sa posunul na 19. miesto a zjazdí doteraz najlepšie časy tímu v pretekoch

11:45 – Slovenský tím je na 13. mieste, na konci poradia sú dva favorizované tímy YART A BMW France, s dojkolovou stratou na vedúci tím GMT94. Pr

ichádza k prvým striedaniam

11:20 – Junod sa postupne prepadáva poradím na momentálne 15. miesto, na čelo stráca 45 sekúnd

11:00 (SEČ) – Preteky boli odštartované, Junod je po prvom kole na šiestom mieste, udržal teda štartovú pozíciu. Na čele je SERT

Denisa Grešková: „Slnečný pozdrav, počas warm upu sme si trénovali opäť pit stopy, ideme dokúpiť benzín, jazdci išli na obed a mechanici pripravujú všetko potrebne. Na štart pôjde Junod, pôvodne sme chceli dať Jasona, no je pred operáciou jeho dlhoročného problému s členkom, v ktorom pociťuje bolesti. Maco si dal meeting s jazdcami, na telemetrii si presne pozerali všetky dáta, ktoré by im pri vzájomnej komunikácii mali pomôcť na trati a veríme, že to povedie k čo najlepšiemu výsledku. Naši kamaráti  Bolliger team mali vo warm upe veľkú nehodu, praskol im rám ich pretekovej motorky a nasledoval ťažký pád, motorku priviezli roztrhnutú na dva kusy, čo vôbec nie je prijemne najmä tesne pred pretekmi. Maco im

ponúkol materiál, ktorý by im pasoval na ich motocykel, čo je rozhodne pekné športové a aj kamarátske gesto. Verím, že ja budem mať už len pozitívne správy v ďalšom príspevku. Pekný slnečný deň prajeme domov a my o 13,00 miestneho čašu štartujeme!“

——————————————————————-

PIATOK:

Denisa Grešková: „Dnes tu máme krásne a slnečno a konečne aj horúco. Máme za sebou druhú kvalifikáciu, všetky technické vylepšenia a nastavenia motorky zo včerajška sa ukázali ako správne a zajtra o 13. hodine miestneho času štartujeme celkovo zo 6. miesta za všetkými továrenskými tímami a na Dunlop pneumatikách. Dnes vyšli kvalifikácie Jasonovi aj Blackovi, Junod mal problém len s plnou traťou v jeho kole na kvalifikačnej pneumatike. Ideme v pohode a sme radi, zo šiesteho miesta na štarte. Vieme, že sa nemáme kde tlačiť… môžeme len stratiť, naším cieľom je posunúť sa z 11. miesta priebežného hodnotenia v tabuľke čo najvyššie a na to sa budeme koncentrovať zajtra v pretekoch.“

Martin Kuzma: „V úvode pretekov budeme viac taktizovať a podľa toho ako sa to bude vyvíjať urobíme stratégiu. sme ešte neurčili kto bude stáť za náš tím na štarte. Ďakujem za podporu priateľom, sponzorom a všetkým, ktorí sú pri nás cele roky, ďakujem vám za to veľmi pekne.“

Výsledky kvalifikácie:

Pridmore
Junod
Black

Celkové výsledky kvalifikácie

——————————————————————-

ŠTVRTOK:

Denisa Grešková: „Máme za sebou prvú kvalifikáciu, je tu veľmi veterno, ale cez deň  aj slnečno tu. Momentálne sa teplota extrémne ochladzuje a podmienky na trati pri vetre sú obtiažne, veľa špiny a najmä piesku na trati, veľké pády iných tímov tomu však rovnako nepomohli… Nasledujeme našu taktiku, kde sa jazdci spoločne s Macom zhodli, že nebudeme tlačiť a uháňať materiál, čo je však ťažké najmä pre našich dvoch mlaďasov Gregov… Nešli sme na kvalifikačných pneumatikách, musíme si pripraviť to správne nastavenie do samotných pretekov a na to sa hlavne koncentrujeme. V tíme prišlo pri technických úpravách k zmenám na nočný tréning, sme už naňho pripravení, začína o siedmej hodine miestneho času.“

Výsledky 1. kvalifikácie

——————————————————————-

STREDA:

Denisa Grešková: „Všetci sme dobre doleteli, moto sme mali v boxe pripravené. Hneď včera sme si dali box do 100 percentného poriadku a pripravili sme sa svedomito na dnešný voľný tréning. Doobeda sme nešli, Jason letel 30 hodín, potreboval oddych rovnako ako my všetci po nočnom lete. Dnes sme boli prvá moto na Dunlop pneumatikách na trati, máme za sebou dve hodiny dobrého tréningu, v ktorom dal Maco príkaz šetriť motorky a robiť poznávacie kolá.“

Martin Kuzma: „Máme tu limitovaný materiál kvôli transportu, preto nechceme riskovať poškodenie materiálu či dokonca pád. Motocykle sú upravené na obmedzený výkon kvôli opotrebeniu. Koncentrujeme sa na preteky a nadchádzajúce kvalifikácie. Uvidíme zajtra podľa situácii na trati, poobede mame kvalifikácie po dvoch voľných tréningoch. Tím a jazdci pracujú perfektne, vládne tu pohoda, ale aj silný vietor, no teplo a slnečno.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom