Maco Racing Team

Maco Racing Team smeruje do belgického Spa s dvomi posádkami

V sobotu 8. júna 2024 sa na slávnom belgickom okruhu Spa-Francorchamps uskutoční druhé podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov. Do osemhodinových pretekov zasiahne opäť aj slovenský tím Maco Racing, ktorý je súčasťou svetového šampionátu už 22 rokov. Novinkou je, že tentoraz sa na štart postavia dve posádky slovenského tímu.

Prvá posádka sa predstaví tradične v triede EWC, kde sa za riadidlami tímovej Yamahy R1 predstavia Christoffer Bergman zo Švédska, Japonec Takeshi Ishizuka z Japonska a Martin Choy z Bulharska. Bergman nahradí v Le Mans zraneného Chorváta Martina Vugrinca.
Druhá posádka, ktorá bude jazdiť so štartovým číslom 43, pôjde pod názvom JP 43 RACING by MACO, bude štartovať v triede Superstock. Na motocykli bude sedieť aj bývalý pretekár tímu Maco Racing a majster sveta z roku 2003, Američan Jason Pridmore, ktorý na štart privedie svojich dvoch krajanov. Sú nimi Andrew Lee a Michael Gilbert.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Do Belgicka odchádzame s cieľom bojovať o čo najvyššie umiestnenia, a to v oboch triedach, teda EWC aj Superstock. Švédsky pretekár Bergman má skúsenosti zo svetového šampionátu triedy Supersport a my sme s ním spolupracovali na nedávnych pretekoch šampionátu Alpe Adria v Rijeke. Ishizuka aj Choy už dokázali svoje kvality v Le Mans a myslím, že spolu s Bergmanom vytvoria silný tím.
Veľmi ma teší aj opätovná spolupráca s Jasonom Pridmoreom, s ktorými sme pracovali veľa rokov a bol aj pri našich veľkých úspechoch. Nedávno bol aj s Andrewom a Michaelom na Slovakia Ringu testovať a zoznámiť sa s našou technikou a som rád, že v Spa budeme môcť nadviazať na našu bývalú spoluprácu.
Pozdravujem Martina Vugrinca, celý tím mu prajeme skoré uzdravenie a návrat za riadidlá.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom