Maco Racing Team

Maco Racing Team sa chystá na Oschersleben

Už o týždeň sa na nemeckom Oscherslebene uskutoční ďalšie podujatie Majstrovstiev sveta Endurance. Na štarte nebude chýbať ani slovenský tím Maco Racing.

 

Osemhodinové preteky budú tretím podujatím tohtoročného seriálu, pre tím Martina Kuzmu však druhé. Máloktorý tím si môže dovoliť finančne zvládnuť osemhodinovku v japonskej Suzuke, ktorá sa konala pred dvomi týždňami, a to sa týka aj slovenského tímu. Aj preto sa zo siedmeho miesta priebežného poradia prepadol na jedenástu pozíciu.

„Naším cieľom je prebojovať sa späť do prvej desiatky, samozrejme čo najvyššie,“ vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. „Do Nemecka preto pôjdeme s cieľom vybojovať čo najlepší výsledok v pretekoch. Určite nebudeme riskovať v tréningoch či kvalifikáciách, to nemá až natoľko význam, všetko sa preto podriadi pretekom. Vytrvalostná súťaž nie je o kvalifikácii a to sme si už neraz overili.“

Kuzmove slová potvrdzuje aj jazdecké zloženie. K Talianovi Massimo Roccolimu, úspešnému pretekárovi Majstrovstiev sveta triedy Supersport, v Nemecku pribudne v slovenskom tíme dobre známy Švajčiar Gregory Junod. „Tím National Motos, za ktorý Greg tento rok štartuje, sa zúčastňuje len francúzskych 24-hodinoviek a preto ho do Oscherslebenu pre nás uvoľnil,“ vysvetľuje Kuzma. Spomenutú dvojicu doplní španielsky pretekár José Manuel Luis Rita, ktorý má zo svetového šampionátu bohaté skúsenosti, keď napríklad v roku 2011 absolvoval seriál v španielskom tíme Yamaha Folch Endurance. „Ideme na istotu, v prípade zranenia jedného z pretekárov musíme byť pripravení a preto ideme s trojicou jazdcov,“ dodáva Kuzma.

Prvé voľné tréningy sa na 3 667 metrov dlhom okruhu neďaleko Magdeburgu uskutočnia vo štvrtok, štart samotných osemhodinových pretekov sú na programe v sobotu 17. augusta o 13. hodine.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom