Maco Racing Team

Maco Racing Team pred sezónou 2019

Po zimnej prestávke sa slovenský motocyklový tím Maco Racing pripravuje na pokračovanie sezóny majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov FIM EWC. Úvodné podujatie sezóny 2018/2019 sa uskutočnilo v septembri minulého roka vo Francúzsku 24-hodinovými pretekmi Bol d´Or a v apríli bude pokračovať rovnako vo Francúzsku podujatím v Le Mans.

Aktuálna sezóna je pre tím Maco Racing, ktorý nedávno oslávil 20 rokov svojej existencie, už sedemnástou vo svetovom šampionáte Endurance. Slovenský tím, ktorý v minulosti dosiahol množstvo úspechov, keď jeho pretekári dvakrát vystúpili na pódium a v roku 2017 sa stal najúspešnejším súkromným tímom svetového šampionátu, bude pokračovať v rovnakom jazdeckom obsadení, v akom sa predstavil v septembri vo Francúzsku. Tímový motocykel Yamaha osedlajú Francúzi Louis Bulle a Anthony Dos Santos a spolu s nimi Rakúšan Julian Mayer. Po aprílových pretekoch v Le Mans sa tím Maco Racing o niekoľko týždňov neskôr, 11. mája, predstaví aj domácemu publiku na Slovakia Ringu, kde sa už po tretíkrát uskutočnia osemhodinové preteky svetového šampionátu FIM EWC.

Nielen na majstrovstvách sveta bude chcieť slovenský tím Maco Racing nadviazať na svoje úspechy. Rovnako v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria pomýšľa na najvyššie priečky, keď v sedle tímovej Yamahy bude celkové prvenstvo v triede Supersport obhajovať 13-ročný slovenský pretekár Michal Búlik. V triede Superstock 600 sa predstaví juhoafrický pretekár Taric Van Der Merwe, vlaňajší druhý muž celkovej klasifikácie európskeho pohára triedy Supersport 300. Maco Racing Team však nasadí svoj motocykel opäť v triede Superstock 1000, kde ho aj tento rok bude reprezentovať aktuálny majster Slovenska Tomáš Svitok.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Tak ako každý rok, aj tentoraz sa na pretekársku sezónu pripravujeme svedomito, aby sme opäť mohli bojovať o čo najvyššie priečky v oboch šampionátoch. Máme výborných pretekárov, ktorí svoje kvality už neraz potvrdili a takisto sa môžeme spoľahnúť na technické zabezpečenie, ktoré je aj vďaka našim partnerom na vysokej úrovni. Vo svetovom šampionáte FIM EWC chceme opäť bojovať o najlepšie pozície medzi súkromnými tímami a radi by sme potrápili aj tie továrenské. Už neraz sme predviedli, že sa dokážeme umiestňovať v Top 10, či dokonca v Top 5 a pokiaľ bude stáť na našej strane aj toľko potrebné šťastie, verím, že sa nám to podarí.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom