Maco Racing Team

Maco Racing Team pred sezónou 2011

Slovenský motocyklový tím Maco Racing sa od roku 2003 zúčastňuje Vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov – Endurance. Do nadchádzajúcej sezóny vstupuje náš jediný zástupca vo svetovom šampionáte s novinkami, ktoré by ho mali posunúť vo výsledkových listinách ešte vyššie.

Novým partnerom tímu sa stala spoločnosť Yamaha Racing France, ktorá je v motocyklovom svete pojmom. Pre náš tím to znamená obrovský prínos čo sa týka technického zabezpečenia. Chceme touto cestou francúzskemu partnerovi vysloviť vďačnosť za prejavenú dôveru.

Spolu s touto spoločnosťou k nám prichádzajú aj dvaja mladí pretekári, obaja ročník 1988, Francúz Gregg Black, ktorý vlani vybojoval tretie miesto na 24-hodinových pretekoch v Le Mans a štvrté miesto na 24-hodinovke Bol d´Or a Švajčiar Gregory Junod, ktorý taktiež vlani obsadil 3. miesto v Le Mans a štvrté na Bol d´Or, navyše sa stal v roku 2009 Majstrom Švajčiarska v triede Superstock 1000. Naším pilotom naďalej zostáva Majster sveta z roku 2003, Američan Jason Pridmore.

Ďalším naším novým partnerom je jediný slovenský špeciálny automotodróm Slovakia Ring. Teší nás, že sa nový okruh, na ktorý môže byť naša krajina hrdá, stal naším domovským miestom. Pre pretekársku sezónu pripravujeme dva motocykle Yamaha YZF R1 ročník 2011, ktoré budú prešpikované technológiami nevyhnutnými pre vytrvalostné preteky. Cieľom úprav boli aj detaily, ktoré tímovému motocyklu umožňujú zdržať sa čo najkratšie pri výmenách v boxoch. Práve v tom patril tím Maco Racing aj v minulosti k popredným tímom štartového poľa. Sme radi, že môžeme aj naďalej spolupracovať s našimi doterajšími partnermi, z ktorých tými najdôležitejšími sú spoločnosti Dunlop motorsport, YEC YAMAHA, PP Tuning, Plus Promotion Bratislava, Slovakia ring, Öhlins, France Equipment, DM System, LIKO a.s..

Kalendár MS Endurance 2011:

16.-17.4. Bol d’Or 24 h

22.5. Albacete 8h

31.7. Suzuka 8h

21.8.Donington 6h

24.-25.9. Le Mans 24h

12.11. Doha 8h

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom