Maco Racing Team

Maco Racing Team po testoch v Le Mans

Devätnástu sezónu v majstrovstvách sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov má pred sebou slovenský Maco Racing Team. Súkromný tím z Bratislavy za tie roky v súboji s továrenskými tímami vybojoval mnoho výborných výsledkov, pričom najväčšie úspechy dosiahol dvomi tretími miestami na 8-hodinovkách v Katare a v nemeckom Oscherslebene a v roku 2017 skončil v konečnom hodnotení šampionátu šiesty a bol zároveň najúspešnejším súkromným tímom.

 

Jedným z pretekárov slovenského tímu bude v nadchádzajúcej sezóne francúzska legenda vytrvalostných pretekov, 35-ročný Francúz Gregory Leblanc, ktorý má na svojom konte päť víťazstiev v Le Mans a štyrikrát sa radoval aj z prvenstva na 24-hodinovke Bol d´Or! Na Yamahe slovenského tímu sa predstaví aj Leblancov krajan, 24-ročný Enzo Boulom, odchovanec Red Bull MotoGP Rookies Cupu, ktorý s tímom Maco Racing úspešne spolupracoval už vlani. Tretím do partie bude 29-ročný Belgičan Bram Lambrechts a náhradníkom 31-ročný slovenský pretekár Tomáš Svitok.

S túžbou nadviazať na doterajšie najväčšie úspechy vstupuje do sezóny 2021 a k naplneniu cieľov vykročil predsezónnymi testami, ktoré sa uskutočnili v dňoch 30. a 31. marca vo francúzskom Le Mans. Tam sa už 17. apríla malo uskutočniť prvé podujatie tohtoročného seriálu, slávne 24-hodinové preteky. Práve dnes však organizátori informovali o zrušení pretekov v tomto termíne pre pandemickú situáciu. Pre vysoké počty hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 totiž zdravotníci nemohli zaručiť potrebnú zdravotnú starostlivosť pre účastníkov pretekov. Nový termín podujatia chcú organizátori oznámiť do desiatich dní.

„Na test do Francúzska sme cestovali s plánom otestovať nové diely a nájsť optimálne nastavenie pre našu jazdeckú posádku,“ vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. „Keďže v celej Európe platia obmedzenia a lockdowny, pre niektorých pretekárov to bolo prvé jazdenie po šiestich mesiacoch, a tak sme na nič netlačili. Počas prvého dňa sme urobili drobné zmeny na nastavení ECU a prevodovky a naši jazdci dorovnali naše najlepšie časy na tomto okruhu. To ešte viac zvyšuje našu motiváciu na nadchádzajúce preteky. Ďakujem za podporu všetkým našim partnerom, fanúšikom a celému tímu za to, že aj v takej náročnej dobe stoja pri nás.“

Tohtoročný seriál svetového šampionátu má päť zastavení, okrem pretekov v Le Mans, ktoré v tejto chvíli nepoznajú svoj termín, sa má ďalší diel uskutočniť 23. mája v nemeckom Oscherslebene (8-hodinové preteky), nasledovať bude 12-hodinovka v portugalskom Estorile (17. júla), 24-hodinové preteky Bol d´Or vo francúzskom Le Castellet (18. septembra) a všetko vyvrcholí 7. novembra 8-hodinovými pretekmi v japonskej Suzuke.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom