Maco Racing Team

Maco Racing Team po 24-hodinových pretekoch v Le Mans

Do svojej 21. sezóny na majstrovstvách sveta FIM Endurance vstúpil 24-hodinovkou v Le Mans slovenský motocyklový tím Maco Racing, ktorý zároveň oslavuje 25 rokov svojej existencie. S túžbou dosiahnuť čo najlepší výsledok sa do Francúzska vybral s pretekármi Anthonym Westom z Austrálie, Maďarom Bálintom Kovácsom a na mieste ho už čakal domáci jazdec tímu Enzo Boulom.

Do pretekov tím Maco Racing odštartoval z 24. pozície, ale netrvalo dlho a ku koncu prvej hodiny už bol v top 10. Vcelku pokojnú jazdu tímu za ďalším dobrým výsledkom však najprv narušil technický problém a následne dva pády, pričom sa zranil Francúz Bouolom a West s Kovácsom už mali za cieľ doviezť motocykel Yamaha do cieľa s nádejou na body do svetového šampionátu. To sa im aj podarilo, hoci v hodnotení pretekov skončil slovenský tím na 32. mieste, v priebežnom hodnotení majstrovstiev sveta je dvanásty.
Druhé podujatie šampionátu sa uskutoční opäť ako 24-hodinové preteky, a to 17. júna na belgickom okruhu Spa Francorchamps.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Čo povedať? Som smutný, ale je to šport a takéto situácie k nemu patria. Nevyšla nám kvalifikácia, ktorá sa jazdila v premenlivých podmienkach, a tak sme štartovali z 24. miesta. Naše pretekové lap time boli dobré, a tak sme mali potenciál ísť hneď po štarte pretekov dopredu, čo bolo aj mojím plánom. Anthony dobre odštartoval a po prvom pit stope sme bojovali na 7.-10. mieste, čo bolo dobré. Musím vyzdvhnúť naše pit stopy, ktoré boli jedny z najrýchlejších.
Všetko prebiehalo podľa plánu a v pokoji, podmienky na trati sa zhoršovali, bolo chladno a vlhko, preto sme šli trinásť hodín na istotu, netlačili sme na jazdcov, ale potom nás postihol technický problém a všetko bolo stratené. Motocykel sme znovu dostali na trať a začali stíhať stratu pre záchranu výsledku, ale nevyšlo to, nasledovali dva veľké pády, Enzo musel ísť do medical centra a následne ho previezli do nemocnice v Le Mans.
Ďalej sme teda šli len pre získanie bodov do šampionátu EWC. Pokračovali Anthony s Bálintom, no následne sa objavil ďalší technický problém zapríčinený ťažkým pádom, a to nás zastavilo v možnom postupe nahor. Už sme len čakali na cieľovú čiaru, ktorá ukončila naše trápenie.
Musím vyzdvihnúť tempo a prácu jazdcov, ktorí šli stále na sto percent, takisto všetkých mechanikov za pit stopy a za celotýždňovú prácu v tom chladnom počasí. Takisto skvelý catering Duchy24 za nadštandardnú starostlivosť. Veľká vďaka patrí našim partnerom a fanúšikom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom