Maco Racing Team

Maco Racing Team po 24-hodinových pretekoch v Belgicku

Slávny pretekársky okruh Spa-Francorchamps hostil druhé podujatie majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov FIM EWC. Rovnako ako na predchádzajúcej 24-hodinovke v Le Mans sa na štarte predstavil aj slovenský tím Maco Racing, ktorý ako pretekári tentoraz reprezentovali Francúz Enzo Boulom, Maďar Bálint Kovács a Chorvát Marti Vugrinec. Ten v sedle tímovej Yamahy R1 nahradil Austrálčana Anthonyho Westa, ktorému podujatie kolidovalo s pretekmi v Austrálii a v Belgicku štartovať nemohol.

Po kvalifikácii patrilo slovenskému tímu 14. miesto na štartovom rošte. Do pretekov za tím Maco Racing štartoval Maďar Kovács a po nevydarenom štarte sa predsa len posúval vpred. Plány na čo najlepšie umiestnenie však prekazil pád vo vysokej rýchlosti a obrovská strata, ktorá následne vznikla, sa už dohnať nedala.
Tím Maco Racing nakoniec v cieli obsadil 19. miesto, v kategórii FIM EWC bol desiaty. V priebežnom hodnotení šampionátu je na jedenástom mieste so ziskom 22 bodov.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Organizátor po mnohých rokoch zmenil časový harmonogram, a tak voľný tréning, obe kvalifikácie aj nočný tréning sa odjazdili v piatok. To bolo náročné pre jazdcov aj pre tím, takže všetko sa muselo ísť na istotu, nemohli sme sa dopustiť žiadnej chyby. Na štarte sme vybojovali 14. priečku, s čím sme boli v daných podmienkach spokojní.
V sobotu bol zrušený Warm Up tréning, čo bolo zvláštne a poznačilo to aj štart, ktorý po prvýkrát v kariére absolvoval Bálint Kovács. Anthony West, ktorý za nás zvykne štartovať sa totiž pretekov pre termínovú kolíziu s podujatím v Austrálii, tentoraz v Belgicku chýbal. Štart sa nám nepodaril, ale postupne sme sa posúvali dopredu a na prvom pit stope už sme boli na dvanástom mieste. Pokračovali sme podľa plánu, naším cieľom bolo umiestnenie v top 5, ale pád vo vysokej rýchlosti našu snahu ukončil. Bálint skončil v medical centre, motocykel doviezli do boxu takmer po hodine a ďalšiu hodinu trvala jeho oprava. Opakoval sa teda scenár z Le Mans, pokračovali sme s dvomi jazdcami, na motorke sa striedali Enzo a Martin, a cieľom bolo získať body do hodnotenia EWC. Po Bálintovom prepustení z nemocnice najprv nemohol jazdiť, to mu bolo umožnené až o ôsmej hodine ráno. Nakoniec z toho bolo 19. miesto a desiate v triede EWC.
Čo k tomu dodať. Náš tím má veľký potenciál, ale potrebujeme viac šťastia v pretekoch. Znova musím poďakovať celému tímu, ktorý odviedol v ťažkých podmienkach prácu na 110 percent, mechanici, jazdci, maséri… Ďakujem aj manažérke tímu Denise Greškovej, ktorá nás už toľko rokov podporuje a takisto našim partnerom a fanúšikom, ktorí nám stále veria.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom