Maco Racing Team

Maco Racing Team na pretekoch Bol d’Or 2018

Na francúzskom okruhu Paula Ricarda v Le Castellet odštartoval 82. ročníkom 24-hodinových pretekov Bol d’Or svetový šampionát vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Do svojej sedemnástej sezóny v tomto šampionáte vstúpil slovenský tím Maco Racing.

Už tradičných jazdcov tímu, Francúzov Louisa Bulleho a Anthony Dos Santosa doplnil rakúsky pretekár Julian Mayer. Trojica jazdcov v kvalifikácii vyjazdila 19. miesto na štarte z 59 zúčastnených tímov.
V úvode pretekov sa slovenský tím prebojovával stále vyššie a čoskoro už bojoval v prvej desiatke a objavil sa aj na piatom mieste. Následne však tím postihli technické problémy, ktoré vždy znamenali prepad o niekoľko priečok a v cieli tak bol slovenský tím na 22. mieste.
Po prvom podujatí sezóny 2018-19 je tím Maco Racing so ziskom piatich bodov osemnásty.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Na sezónu sme sa opäť dohodli na spolupráci s Antonhym a Luisom a na preteky Bol d’Or s Mayerom. Od prvého dňa všetko podliehalo k nastaveniu na preteky, jednotné časy na kolo a na spotrebu. To nám aj všetko vychádzalo. Na preteky sme mali veľké očakávanie a plán na top 5 až 10, čo aj spočiatku s istotou vychádzalo. Potom nás ale postihlo veľa technických problémov a k tomu ešte aj pád, tak nakoniec z toho bolo 22. miesto. Tím pracoval perfektne, za čo im veľmi ďakujem a ostáva nám dúfať, že v Le Mans bude všetko iné. Ďakujeme za podporu našim partnerom a fanúšikom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom