Maco Racing Team

Maco Racing Team na Alpe Adrii na Pannonia-Ringu

Na maďarskom okruhu Pannonia-Ring pokračoval ďalšími dvoma pretekmi medzinárodný šampionát Alpe Adria. Slovenský tím Maco Racing sa podujatie zúčastnil s Michalom Búlikom (Supersport 300) a Tomášom Svitkom (Superstock 1000).

Michal Búlik obsadil v kvalifikácii triedy Supersport 300 siedme miesto, ktoré si zopakoval aj v prvých pretekoch. Cieľom druhých pretekov prešiel na ôsmej priečke.

Tomáš Svitok bol v kvalifikácii triedy Superstock 1000 desiaty. V závere prvých pretekov musel odstúpiť pre technický problém, druhé preteky dokončil na deviatom mieste.

Šampionát Alpe Adria pokračuje 27. – 29. júla v chorvátskej Rijeke.

Martin Kuzma, majiteľ tímu Maco Racing:
„Prvé preteky triedy Superstock 1000 prebiehali pre Tomáša Svitka v poriadku, až do posledného kola, kedy prišlo k technickému problému a bolo po pretekoch. Pred druhými pretekmi sme s Tomášom po analýze dát rozhodli, že treba trošku zmenu jazdného štýlu a v druhých pretekoch to aj bolo o niečo lepšie. V triede Supersport 300 to bolo v podaní Michala Búlika zaujímavé, keď vidím 12-ročného chlapca, že s každým výjazdom zrýchľoval cca o jednu sekundu. Nakoniec nám to nestačilo na celkove pódium v Alpe Adrii, ale bojoval v druhej skupine, ešte máme málo kilometrov na tejto motorke. Ale máme v Michalovi veľký potenciál, tak možno na ďalších pretekoch to bude lepšie.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom