Maco Racing Team

Maco Racing Team dokončil sezónu šesťhodinovými pretekmi v českom Moste

Na okruhu v českom Moste sa v sobotu 9. októbra šesťhodinovými pretekmi skončil ďalší ročník majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov – FIM EWC. S dvojicou Anthony West (AUS) a Ondřej Ježek (CZE) sa v Moste predstavil aj slovenský tím Maco Racing, ktorému išlo o uhájenie pozície v top 10 v celkovom hodnotení šampionátu.

V kvalifikácii si pretekári vyjazdili 12. miesto na štartovom rošte. Už tradične sa po štarte slovenský tím pohyboval výsledkovou listinou nahor, ale v postupe ho zastavil technický problém, ktorý síce mechanici odstránili, ale takto vzniknutá strata sa na šesťhodinových pretekoch dohnať nedá. Navyše West spadol na oleji po spadnutom motocykli, pričom táto situácia na trati nebola signalizovaná.

Tím Maco Racing tak v cieli pretekov obsadil 17. miesto, čo mu zabezpečilo desiatu priečku v konečnom hodnotení svetového šampionátu, a to aj napriek tomu, že tento rok neabsolvoval preteky v Portugalsku.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Na preteky v Moste sme šli s osvedčenou posádkou z Bol d´Or, teda Anthonym Westom a Ondrom Ježkom. V kvalifikácii sme na to veľmi netlačili a koncentrovali sa na samotné preteky. Štartovali sme z 12. miesta, pričom stratégiou bolo postupne sa prepracovať až do top 5. To sa nám aj darilo, šli sme stále hore a časy na kolo sa zlepšovali podľa podmienok na trati. Mali sme plán na to postupne viac tlačiť, ale po Ježkovom stinte sme mali malý technický problém, ktorý nás zastavil. Problém sme odstránili, ale šanca na dobrý výsledok bola stratená. Nato prišiel Westov pád na oleji zo súperovho motocykla a Steward FIM nedal včas traťovým komisárom povel na signalizáciu oleja na trati. West tam vletel na plnej šestke a spadol. Nechápem, ako je to možné na majstrovstvách sveta, ale odpoveď od FIM bola: Sorry, bad luck for you… Motocykel sme teda opravili a pokračovali už len na dojazd. Ešte raz sa zopakoval technický problém z úvodu a nakoniec sme prišli do cieľa na 17. mieste celkovo a desiatom v triede. Nie je to žiaden úspech, ale ako tím a jazdci sme neurobili žiadnu chybu, aj pod tlakom všetci pracovali na sto percent. V konečnom hodnotení šampionátu sme skončili na desiatom mieste, a to sa ráta, hoci to bolo ťažko vybojované. Ďakujem všetkým fanúšikom a partnerom a veľké ďakujem patrí členom nášho tímu a pretekárom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom