Maco Racing Team

Maco Moto Racing Team v roce 2007

Maco Moto Racing Team sa momentálne pripravuje na svoje pôsobenie v „EWC“ a zahajuje svoju piatu sezónu.

Rokovania s „FIM“ naďalej pokračujú a našou snahou je stať sa permanentný tím, tak ako to bolo po minulé štyri sezóny. Momentálne prebiehajú rokovania o možnosti navýšiť počet už vyhlásených permanentných teamov. Prísľub máme aj my, šanca je veľká.

Kalendár pretekov je už jasný:
April 21/22 France Le Mans (24 H.)
May 5 (TBC) Spain Albacete (6 H.)
July 29 Japan Suzuka (8 H.)
August 11/12 Germany Oschersleben (24 H.) (TBC)
September 16/17 France Bol d’Or (24 H.)
November 10 (TBC) Qatar Doha/Losail (6 H.)

Tím bude mať medzinárodné zloženie jazdcov:

Sme pred podpisom zmluvy s jazdcom Damianom Rowleym z Anglicka. Rovnako rokujeme z českým jazdcom Tomášom Mikšovský, ktorý je nováčik v EWC a veríme, že sa v našom tíme bude cítiť dobre a dotvorí „rodinu EWC jazdcov“. Jaroslav Černý sa pripravuje s nami na jeho druhú sezónu v „MMRT“ a je to náš tretí kandidát.

Martin Kuzma – šéf tímu pripravuje technické zázemie a zároveň trénuje a kondične sa pripravuje na sezónu 2007.

Press release Damian Rowley /preklad/:

Sme radi, že Vám môžeme oznámiť, že Damian Rowley bude tento rok súťažiť v sérii EWC 2007. S podporou jeho dlhodobého sponzora „John O´Neill Racing“ a nového sponzora na rok 2007 „KT Tours“ Damian bude jazdiť za tím Maco Racing s číslom 14 na kapote nového motocykla Yamaha YZF-R1 2007. Damian: Bola to pre mňa určite dlhá zima neistoty v otázke, či vôbec budem pokračovať v sérii EWC alebo späť v UK. Som veľmi spokojný s podpísaním zmluvy s Maco Racing a teším sa na našu spoluprácu s novým tímom, ktorý má čo ponúknuť. Tento rok by mal byť pre mna o niečo ľahší nakoľko mám pred sebou iba dva nové okruhy, ktoré sa musím naučiť Suzuka a Qatar, ale na druhej strane veľa práce s prípravou nového motocyklu.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom